Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Hammadde de olan yüksek artış alım gücünü olumsuz bir şekilde etkiledi’

Pastanecilik sektörüne girmek isteyenlerin yeteri kadar bilgi sahibi olmadığını söyleyen Özen Unlu Mamulleri’nde görevli Açıkgöz, “İnsanların beklentilerini karşılamak bazen zor olabiliyor. Hammadde de olan yüksek artış alım gücünü olumsuz bir şekilde etkiledi ve bu durum ister istemez bizim satış fiyatlarımıza da yansıyor” dedi.

Özen Unlu Mamulleri’nde görevli Ümmet Açıkgöz, pastanecilik sektörünün bilinmeyenleri Afyonşehir Web TV’ye anlattı. Küçük bir dükkan ile bu sektöre giriş yaptıklarını zaman, çaba, istikrar ve memnuniyetle bugünlere ulaştıklarını dile getiren Açıkgöz, sabahları simit, poğaça gibi kahvaltıda tüketilen ürünlerin tercih edildiğini akşam saatlerinde ise pasta ve kuru pastaya yoğun ilgi gösterildiğini söyledi. Bu sektöre girmek isteyen insanlara da uyarılarda bulunan Açıkgöz, “Pastane sektörüne girmek isteyen insanlar tecrübe sahibi değil ve maddi gücü yoksa bu sektörden tamamen uzak durmalılar. Çünkü büyük risk taşıyan bir sektör bizimkisi. İnsanların beklentilerini karşılamak bazen zor olabiliyor ve eleman bulmakta ciddi zorluklar yaşıyoruz. İşe başlayan bir personel en fazla 1 ay dayanabiliyor. Hammadde de olan yüksek artış alım gücünü olumsuz bir şekilde etkiledi ve bu durum ister istemez bizim satış fiyatlarımıza da yansıyor. Buda doğal olarak müşteriyi memnun etmiyor. 1 ay önce işletmemde kullanmak için aldığım yumurtanın fiyatı ile şuan ki fiyatı arasında ciddi farklar var” şeklinde konuştu.

‘GÜNLÜK VE TAZE ÜRETİM MÜŞTERİLERİN BİZİ TERCİH ETMESİNDE ÖNEMLİ BİR ROL OYNUYOR’

Müşterilerin günlük ve taze üretim yapılan bir işletmeyi tercih etmesinin önemli olduğunu vurgulayan Açıkgöz, “Müşteri potansiyelimiz çok iyi, günlük ve taze üretim yaptığımız için bu müşterilerin bizi tercih etmesinde önemli bir rol oynuyor. Bir diğer yandan ise hijyen kurallarına oldukça önem veriyoruz. Bu da insanların bizi tercih etmesine sebep oluyor. Bir diğer yandan ise pastane açmak maliyetli ve riskli bir iş, sadece demirbaşların maliyeti bile çok yüklüydü” ifadelerini kullandı.

Açıkgöz son olarak eleman bulmanın ve yetiştirmenin zor olduğuna değinerek şunları söyledi: “İnsanlar iş konusunda çok seçici olmuşlar ne yazık ki. Bizim sektör de olduğu gibi bir çok farklı alanda eleman bulmak ve yetiştirmek çok zor. Benim pastanecilik işine girmek isteyenlere vereceğim en büyük öneri sektöre ilgi ve müşteri memnuniyeti odaklı düşünmek.” Birsen Mantaş

DİĞER VİDEOLAR