Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İletişim Başkanlığı, 15 Temmuz için iletişim seferberliği başlattı


 
 İletişim Başkanlığı,


İletişim Başkanlığı, 15 Temmuz Destanı için özel olarak bestelenen senfoniden Dijital Gösterim Merkezlerine, Kuleli yerleşkesinde mapping ve drone gösterisinden uluslararası online panellere kadar geniş bir yelpazede Milletin Zaferine yönelik farkındalığı artıracak çalışmalar gerçekleştirdi. 

“CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE 15 TEMMUZ’A SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 15 Temmuz ruhuna sahip çıkmaya devam ediyoruz. Amacımız FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine karşı aziz milletimizin ortaya koyduğu destansı direnişi unutturmamak. Şehitlerimizin hatırasını yaşatacağız. Milletimizin zaferinin hafızalarımızda her daim diri kalmasını sağlayacağız. 15 Temmuz’u sanatın, bilimin ve teknolojinin imkanlarından faydalanarak tüm dünyaya anlatmaya devam edeceğiz.” dedi. 15 Temmuz darbe girişimine karşı milletin kazandığı zaferin dördüncü yılında Türkiye genelinde ve yurt dışında düzenlenen anma programlarının koordinasyonu Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi. 

“3 BİN PROGRAM VE FAALİYET GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Tüm programlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ve darbe girişiminin bütün yönleriyle anlatılması, milletin direnişi, devletin mücadelesi ve demokrasi zaferine vurgu yapılması, şehitlerin ve gazilerin anılması, milli birlik duygusunun ve toplumsal hafızanın canlı tutulması, yurt dışında 15 Temmuz ile ilgili farkındalık oluşturulması çerçevesinde planlandı. Programların hazırlık, uygulama ve değerlendirme süreçlerinin takibi ve raporlanması için İletişim Başkanlığı bünyesinde “15 Temmuz Proje Takip Sistemi” kuruldu. Bu kapsamda İletişim Başkanlığı koordinasyonunda bakanlıklar, kamu kurumları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları tarafından yurt içinde ve dışında yaklaşık 3 bin program ve faaliyet gerçekleştirildi. 2 İletişim Başkanlığında dijital çalışmalar öne çıktı İletişim Başkanlığı, genel koordinasyon görevinin yanında, Başkanlık olarak da 15 Temmuz ile ilgili yurt içi ve yurt dışında dijital imkanları da kullanarak bir dizi program ve projeyi hayata geçirdi. Gerçekleştirilen programlardan bazıları; Kuleli yerleşkesi duvarlarında 15 Temmuz, Milletin Zaferi 200 drone ile gökyüzünde, Fahir Atakoğlu’ndan “15 Temmuz Destanı” senfonisi, “15 Temmuz 15 Panel” İletişim Başkanlığı, 15 Temmuz, Dijital Gösterim Merkezlerine taşındı, Milletin Zaferi, 3D dijital gerçeklik videosunda, Ayasofya Meydanı’nda 15 Temmuz koreografisi, “15 Temmuz: Milat” filmi, Uluslararası Anti-Darbe Hekatonu, 15 Temmuz Kısa Film Yarışması, 15 Temmuz Şehitleri Hat Sergisi, 15 Temmuz Kurumsal Kimlik Çalışması ve diğer çalışmalar. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ