Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Kimseyi işinden, aşından etmeyeceğim’

Seçildiği takdirde belediye bünyesinde çalışan hiç kimsenin işten çıkarılma kaygısı yaşamayacağını belirten CHP’nin Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, “Ben bir anneyim, size bir anne sözü veriyorum. Hiç kimseyi işinden, aşından etmeyeceğim” dedi.

Seçildiği takdirde belediye bünyesinde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, Afyonkarahisar Belediyesi önünden yayımladığı video ile belediye bünyesinde çalışan vatandaşlara seslendi. Köksal, “Afyonkarahisar Belediyesi’nde Yüntaş’ından asfalt işçisine, su biriminden yemekhane personeline, park bahçelerde çalışan emekçi arkadaşlarımızdan otoparklarda çalışan işçi kardeşlerime kadar belediyenin tüm birimlerinde çalışan çalışma arkadaşlarımıza sesleniyorum. Biliyorum ve duyuyorum ki Burcu Köksal belediye başkanı olduğunda sizi işten çıkaracağımı söylüyorlar. Hatta bunlar hatırlarsanız 5 yıl önce Ankara’da Mansur Yavaş seçildiği takdirde işçileri çıkarıp yerine PKK’lıları alacakları şeklinde yalan iftiralarda da bulunmuşlardı. Korkarım yarın aynı şeyi bizim içinde söyleyebilirler. Bakın maaşlarınıza zam yapılmadığında ben meclis kürsüsüne çıkıp vura vura sizin hakkınızı savundum. İkramiyeleriniz ödenmeyip Macar dansı izlemeye yurt dışına gitmeye kalktıklarında bunun hesabını ben sordum. Kadın arkadaşlarımız sürgün edildiğinde, mobinge uğradığında, uğradıkları haksızlığı tüm Türkiye’ye ben duyurdum” ifadelerini kullandı.

‘HİÇ KİMSE İŞTEN ÇIKARILMA KAYGISI YAŞAMAYACAK’

Köksal yaptığı açıklamanın devamında ise şunları söyledi: “Hiç merak etmeyin ben belediye başkanı olduğumda hiç kimse işten çıkarılma kaygısı yaşamayacak. Kimseyi işinden etmeyeceğim ve söz verdiğimiz gibi YÜNTAŞ’ta çalışan işçi kardeşlerimizin en düşük maaşı 30 bin 400 lira olacak ve belediyede çalışan tüm emekçi arkadaşlarımız enflasyon oranında maaş zammı alacaklar. İnsanca yaşayabilecekleri maaşları hepsinin olacak. Ben yine söylüyorum, ben bir anneyim size bir anne sözü veriyorum. Hiç kimseyi işinden, aşından etmeyeceğim. Belediye personeli arkadaşlarımız öğlen yemeğini ücretsiz yiyecekler. Belediyenin sosyal tesislerinden indirimli olarak yararlanacaklar. Aynı evladın, barkının hakkını korur gibi belediye çalışan tüm çalışma arkadaşlarımızın emekçi kardeşlerimizin hakkını koruyacağım size söz veriyorum.” Kadir Aydın