Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köksal: Engelli vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmek için çalışacağız

Engelli vatandaşların istek ve taleplerini yerine getirmek için Afyonkarahisar Belediyesi olarak çalışacaklarını belirten Başkan Köksal, “Belediye olarak bütün engelli vatandaşlarımıza kapımız açık, her zaman bir telefon uzaklığındayız” dedi.

Engelli vatandaşların istek ve

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Engelli Hizmetleri Birimi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi. Saat 13.30’ta İmaret Camisi önünden başlayan kortej yürüyüşü Zafer Meydanı’nda sona erdi. Programa Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın yanı sıra Engelliler Birim Sorumlusu Hakan Erdoğan ve engelli vatandaşlar katıldı. Zafer Meydanı’nda açıklamalarda bulunan Başkan Köksal, belediye bünyesinde kurulan Engelliler Birimi ile engelli vatandaşlardan gelen taleplerin dinleneceği ve taleplerin yerine getirileceği aktarıldı. Afyonkarahisar Belediyesi olarak bütün engelli vatandaşlara kapılarının açık olduğunu da hatırlatan Köksal, “Engelliler Birimi’nde öncelikli olarak bütün engelli vatandaşlarımızın talepleri dinlenecek ve belediye olarak o talepler bize ulaşacak. Bizde engelli vatandaşlarımızın isteklerini, taleplerini yerine getirmek onlara en iyi şekilde hizmet etmek için çalışacağız. Belediye olarak bütün engelli vatandaşlarımıza kapımız açık. Her zaman bir telefon uzaklığındayız. Ne zaman bir sorunları, sıkıntıları olursa belediye başkanı olarak bana da, personelimize de ve Engelliler Birim sorumlumuza da bir kardeşleri olarak ulaşsınlar” diye konuştu.

‘İLK İCRAATLARIMIZDAN BİRİSİ ENGELLİLER BİRİMİNİ KURMAK OLDU’

Engelli vatandaşların kardeşleri, ablaları ve evlatları olarak her zaman yanlarında olacağının altını çizen Başkan Köksal, “Öncelikli olarak bütün engelli kardeşlerimin bugüne kadar olduğunu gibi bugünden sonra da sadece başkan olarak değil, bir kardeşleri, ablaları, evlatları olarak her zaman yanlarında olacağımı bir kez daha belirtiyorum. Bundan önce Afyonkarahisar milletvekili olarak engelli kardeşlerimizin talepleri ve sıkıntılarının çözümü için meclis kürsüsünde, gerekse sahalarda elimden gelen mücadeleyi gösterdim. Şimdi de Allah bana Afyonkarahisar Belediye Başkanı olarak onlara hizmet etmeyi nasip etti. Göreve başladıktan sonra belediyemizde olmayan bir engelliler birimi olduğunu fark ettik. İlk icraatlarımızdan birisi belediyemizde Engelliler Birimi’ni kurmak oldu. Birimin başına da kendiside bir engelli olan ama hayattaki tüm engelleri alnının akıyla aşmış olan Hakan Bey’i birim sorumlusu olarak görevlendirdik” ifadelerini kullandı.

‘ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN YAŞADIĞI ZORLUKLARI HİSSETMEMİZ GEREKİYOR’

Başkan Köksal, yaptığı açıklamanın devamında ise şunları söyledi: “Afyonkarahisar’da bütün hemşehrilerimin şunu aklından çıkartmamasını istiyorum. Hepimiz tüm vatandaşlar olarak birer engelli adayıyız. Engelli vatandaşlarımızın yaşadığı zorlukları, sıkıntıları empati yoluyla hissetmemiz gerekiyor. İmaret Camisi’nin önünden başlayıp Zafer Meydanı’nda sona eren yürüyüşte bu farkındalığı yaratmak, bu empatiyi sağlamak için yaptığımız bir yürüyüştü. Onların hayatta ne tür zorluklarla karşılaştığını, o zorlukları aşmak için nasıl mücadele ettiğini gösteren bir yürüyüştü. Ben, bunu kimsenin unutmamasını istiyorum. Hayatta engelli kardeşlerimizle birlikte her türlü engeli aşmak için burada olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Bütün engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftası’nı kutluyorum.”

 

‘BURCU BAŞKANIMA SONSUZ ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM’

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı, Afyonkarahisar Belediyesi Engelliler Birim Sorumlusu Hakan Erdoğan ise  desteklerinden dolayı Burcu Köksal’a teşekkür ederek, “Burcu Başkanımız göreve geldikten sonra ’10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı daha coşkulu yapalım’ dedi. Bizde kortej yürüyüşü gerçekleştirdik. Ben Burcu Başkanıma bu konuda destek verdiği için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca başkanımız göreve gelir gelmez Engelli Hizmetleri Birimini kurdu. Başına da beni layık gördüğü için teşekkür ediyorum. İnşallah Engelli Hizmetleri Birimi olarak tüm engelli kardeşlerimize belediye olarak, başkan ve başkan yardımcılarımızın desteğiyle engelleri aşacağız” dedi. Bekir Turan Vural