Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köksal’a Olimpik Havuz eleştirisi!

Başkan Köksal’ın Olimpik Yüzme Havuzunun bazı sıkıntılardan dolayı kullanılmadığı iddiasına yanıt veren AK Parti İl Başkanı Şahin, havuzun kusursuz bir şekilde hizmete sokulduğunu ve çeşitli yüzme organizasyonları gerçekleştirildiğini belirterek, “Geldiği günden bugüne suya sabuna dokunmayanların, başları her sıkıştığında girdiği havuzda yüzme bilmediği için çırpınmasını meşrulaştırıyor” görüşünü savundu

Başkan Köksal’ın Olimpik Yüzme

AK Parti İl Başkanı Av. Turgay Şahin, yazılı bir açıklama yaparak, Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın Belediye Meclis Toplantısı’nda Olimpik Yüzme Havuzunun bazı sıkıntılardan dolayı kullanılmadığını açıklamasına yanıt verdi, “Çeşitli tarihlerde yüzme organizasyonları düzenlenen havuzla ilgili açıklamalar ‘pes doğrusu’ dedirtecek niteliktedir” dedi. İl Başkanı Şahin, önceki Belediye Başkanı Mehmet Zeybek döneminde yeniden düzenlenen Olimpik Yüzme Havuzunun farklı tarihlerde kullanılarak birçok sporcuya ev sahipliği yaptığına yer verdiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

OLİMPİK YÜZME HAVUZU KUSURSUZ BİR ŞEKİLDE AÇILMIŞTIR

“15 Aralık 2023 yılında önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Muharrem Mehmet Kasapoğlu’nun da katılımları ile faaliyete soktuğumuz Olimpik Yüzme Havuzu hakkında yapılan açıklamalar ‘pes doğrusu’ dedirtecek niteliktedir. Oysa önceki dönem Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Spor Toto’nun destekleri ile kusursuz bir şekilde açılışını yaptığımız yatırımın sadece giriş ücretini belirleme konusunun bile bu kadar uzadığı süreçte bu devasa yatırımı kendileri yapmış gibi göstermeye çalışmak, aklımıza Tuncay Özkan’ın ‘Marmaray’ı Ecevit yaptı’ fıkrasını hatırlatıyor. Kaldı ki yatırımın tamamlanmasının akabinde yüzme yarışmaları gerçekleştirilen bu Olimpik Yüzme Havuzu, anlaşılıyor ki; geldiği günden bugüne suya sabuna dokunmayanların, başları her sıkıştığında girdiği havuzda yüzme bilmediği için çırpınmasını meşrulaştırıyor. Unutmadan; Türkiye Yüzme Federasyonu 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Bölge müsabakaları 4-5 Kasım tarihlerinde düzenlenmiş, müsabakalara 15 ilden 83 kulüp 553 sporcu katılmıştı. Ayrıca, 31 Ekim 2023 tarihinde Yüzme İl Şampiyonası yapılmış 170 sporcu yarışmıştı.”