Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MHP ve Ülkücülerden Demiral’a tam destek

A Milli Takım’ın Avusturya’yı 2-1 yenerek Euro 2024’te çeyrek finale kaldığı maçta takımımızın 2 golünü atarak, gol sevincini Bozkurt işareti yaparak gösteren Merih Demiral’a UEFA’nın soruşturma açmasına ülke genelinde tepkiler sürüyor.

A Milli Takım’ın Avusturya’yı

MHP Milletvekili Taytak da UEFA’ya tepki gösterdi: “Her sporcunun kültürel ve dini değerlerini ifade etme hakkı olduğunu gol sonrası birçok sporcunun yaşadığı sevinçlerde görüyoruz. Bozkurt, Türk milletinin tarihsel ve kültürel mirasının bir parçasıdır ve herkes tarafından bu şekilde anlaşılmalıdır”

 

Almanya’da devam EURO 2024 son 16 turu maçında Bizim Çocukların Avusturya’yı 2-1 yenerek tur atladığı maçta 2 gol atarak, sevinç gösterilerinde ‘Bozkurt’ işareti yapan Merih Demiral hakkında UEFA tarafından soruşturma başlatılmasına tepki yağıyor. MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, UEFA’nın soruşturma kararına tepki gösterdi. Taytak, “UEFA’nın açtığı soruşturma, Avrupa basınının yorumları yapılan iki yüzlülüğü bizlere bir kez daha göstermiştir” dedi. Yazılı bir açıklama yapan Taytak, “Bozkurt işareti, Türklerin tarih sayfasına çıktığı andan itibaren Türklüğün simgesi olarak kullanılmaktadır, Türk’ün bir parçası ve sembolüdür. Bozkurt, Türk milletinin tarihsel ve kültürel mirasının bir parçasıdır ve herkes tarafından bu şekilde anlaşılmalıdır. Her sporcunun kültürel ve dini değerlerini ifade etme hakkı olduğunu gol sonrası birçok sporcunun yaşadığı sevinçlerde görüyoruz. Fakat UEFA’nın açtığı soruşturma, Avrupa basınının yorumları yapılan iki yüzlülüğü bizlere bir kez daha göstermiştir.

ZAMAN BİRLİK ZAMANIDIR

Bu soruşturmayla Avrupa’nın içinde beslediği FETÖ, PKK ve Türk düşmanı olan hastalıklı çevrenin rahatsızlığını bir kez daha görmüş olduk. Gösterilen sevinçle Türk düşmanları tek tek ortaya çıkmaktadır. Tebrikler Merih Türk milletini sevindirdin, aramızdaki Türk düşmanlarını da kudurttun.   UEFA’nın başlattığı soruşturmayı şiddetle kınıyorum. Sahada yapamadıklarını masada yapmak istemektedirler. Buradan ifade ediyorum; Türk’e durmak yaraşmaz. Ne baskıya boyun eğeriz ne de değerlerimizden vazgeçeriz. Titreyin Türk’ün karşısında, bizim gücümüz tarihimizden gelir. Türk düşmanlarına inat, milli birlik ve beraberliğimizi hiçbir alanda bozamayacaksınız, büyük Türk milleti sizin provokasyonlarınızı bozacaktır. Buradan bir kez daha haykırıyorum ki zaman birlik zamanıdır. Ne Mutlu Türk’üm diyene.”

MHP İl Başkanlığı: Bozkurt işareti Türk milletinin dünyaya mesajıdır