Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mikrofon şovmenlerine cevap vermekle vakit kaybetmek istemiyoruz

AK Parti İl Başkanı

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Afyonkarahisar Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven ile beraberinde İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’ın da katılımı ile Şuhut Kaymakamlığını ziyaret etti.


Şuhut Kaymakam Nurullah Kaya ile görüşen heyet daha sonra Şuhut İlçe Teşkilatı ile Kubbe altında bir araya geldi. Buradan da Şuhut Keşkek evinin inşaatını, daha sonra da geçtiğimiz günlerde kızı vefat eden Nadir Özsoy’a taziye ziyaretinde bulundular. Sezen ve beraberindeki heyet son olarak Şuhut evi olarak restore edilmesi planlanan evi ziyaret ettiler. Şuhut ilçesindeki ziyaretlerin ardından Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ilimize atanan Vali Gökmen Çiçek’i ve İl Müftülüğü görevine atanan Sinan Kazancı’yı ziyaret eden heyet hayırlı olsun dileklerinde bulundular. AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban son olarak İl Başkanı Hüseyin Sezen’i ziyaret ettiler. Ziyarette gündeme ilişkin konular görüşüldü.


 “MİKROFON ŞOVMENLİĞİNE GEREK YOK”


 Programda konuşan AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Sağolsun Sayın Bakanımız Afyonkarahisar hiçbir zaman ihmal etmedi. Bir ayağı Afyonkarahisar’da bir ayağı Ankara’da oldu. Bu salgın döneminde şunu gördük, bu tabiatı çok vahşice kullanmışız. Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde ‘İstanbul Boğazından baktığım zaman Uludağ görünürdü’ diyordu ama yıllardır göremiyorduk. Bu salgın sürecinde insanlar elini ayağını çekince İstanbul’dan Uludağ’ı gördüler. Bir gerçeği daha gördük ki başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi lider olmasaydı ve 18-19 yıldır AK Parti tüm Türkiye’mizde özellikle sağlık yatırımlarını yapmasaydı bu salgın döneminde çok büyük risk altında daha büyük ölümler ile karşı karşıya kalabilirdik. Bundan dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bugüne kadar her türlü alanda emeği geçen tüm Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, AK Parti teşkilatına çok teşekkür ediyoruz. Biz bir yandan salgınla mücadele ederken boş durmuyoruz ve hizmet etmeye devam ediyoruz. Bazı mikrofon şovmenlerine cevap vermek istemiyoruz. Çünkü onlara verilecek cevapla vakit kaybetmek istemiyoruz. Bizim için vakit her şeyden önce geliyor. Biz biryandan salgından mücadele ediyoruz, diğer yandan Sayın Bakanımızın çok büyük emekleri olduğu Ilısu Barajını, Yusufeli Barajını açıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde temel atma törenleri düzenliyoruz. Bunlar azımsanacak şeyler değil. Mikrofon şovmenliğine hiç gerek yok, icraatlar ortada yapılanlar ortada hizmetler ortada” dedi.


 


 


 


 


“EĞİTİM SEVİYESİNİN YÜKSELTİLMESİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPACAĞIZ”


 


Ziyarette bir konuşma yapan milletvekili Eroğlu, “Malum olduğu üzere diğer Valimiz yeni geldi. Kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Şehrimize yapılacak işleri müzakere ettik. İlimize atanan müftümüzü de ziyaret ettik. Kendisinin bir talebi oldu; Biliyorsunuz Özel İdarenin hemen arkasında büyük bir Müftülük Külliyesi için cami yapıldı. Müftülük binasının da oraya yapılmasını arzu ediyoruz. Bu konuda eski müftümüz Burhan İşleyen ile görüştük istişare ettik. Arzumuz buraya güzel bir müftülük binası yapmaktır. İnşallah önümüzdeki haftalarda eğitimle alakalı, şehrimizde eğitim seviyesinin yükseltilmesi ile ilgili bir çalışma yapacağız. Ayrıca ben Çarşamba günü Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızı ziyaret ettim. Orada da taleplerimizi ilettik. Karayolları ve demiryolları ile ilgili taleplerimizi ilettik. Kendisi daha önce tanıdığımız çalışkan bir arkadaşımız. O da Afyonkarahisar’dan gelen her türlü talebe destek vereceğini söyledi. Bütün yollar Afyonkarahisar’a çıkıyor diyorduk şimdi bütün demiryolları da Afyonkarahisar’a çıkacak” dedi.


 “SAĞLIK ÇALIŞANLARINA GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”


 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde salgın sürecinin çok iyi şekilde yönetildiğini kaydeden Eroğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ben Türkiye’yi salgında dünyada en iyi şekilde yönetilen bir ülke olarak görüyorum. Vatandaşımızdan da talebimiz şudur; Bu işin şakası yok! Bütün vatandaşlarımız özellikle maske takacak. Ben şu anda mesaj verdiğim için çıkarmak durumunda kaldım. Biraz sonra takacağım. Ayrıca fiziki mesai de çok önemli. Mutlaka bir buçuk iki metre olması lazım. Bir de en önemlisi temizlik yani bilhassa ellerimizi temiz tutmak zorundayız. Afyonkarahisar’da şu an Üniversite hastanemiz, İl Sağlık Müdürlüğü bütün sağlık teşkilatımız herkes çok iyi bir şekilde çalışıyor. Kendilerine şükran borçluyuz, gönülden teşekkür ediyoruz. İnşallah bu süreci en kolay şekilde atlatırız. Ancak bu tamamen hastanelerin sağlıkçılara bağlı değil. Vatandaşların da elinde olan bir şey var. Bu da temizlik. Üç prensip; Maske, mesafe ve temizlik.”


“DÖĞER ’DEKİ HADİSE UYARILARI DİKKATE ALMAMAKTAN KAYNAKLI


Eroğlu açıklamasında, “Döğer ’de olan hadise de uyarıları dikkate almamaktan kaynaklı bir hadisedir. Orada bir odada toplanıyorlar. Farklı bir yerde de gizlice yasak olmasına rağmen bir araya geliyorlar. Dolayısıyla orada birçok vatandaşımız mağdur oldu. Ben dışarıdan gelen vatandaşların bu konuda hassasiyet göstermesi kanaatindeyim” ifadelerine yer verdi.


 


“İL BAŞKANIMIZ SEZEN ÇOK ÇALIŞKAN VE TAKDİR EDİYORUZ”


 


Eroğlu son olarak “Afyonkarahisar için gece gündüz demeden çalışan milletvekilimiz İbrahim Bey’e ve Ali Bey’e teşekkür ediyorum. Birlikte kol kola çalışıyoruz. Yatırımlar konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Yatırımlar doludizgin devam ediyor. Diğer taraftan İl Başkanımız büyük siyasi destek veriyor. Kendisi çalışkan ve takdir ediyoruz. Teşkilatımızla uyumlu çalışıyor. Şu anda Afyon Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz çok iyi çalışıyor. Burada İl Genel Meclisi başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’ın çok tecrübeli olduğunu ifade etmek isterim. Özellikle asfalt çalışmalarında çok başarılı. Türkiye’de Özel İdaremiz sıcak asfalt konusunda büyük bir yol kat etti. Çay’da Emirdağ’da birçok noktada sıcak asfalt çalışmalarımız tamamlandı” diye konuştu.


 


“BAKANIMIZ TEŞKİLATIMIZI HER DAİM BAŞ ÜSTÜNDE TUTMUŞTUR”


 AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen ise açıklamasında, “Sayın Bakanımız İSKİ Genel Müdürlüğü döneminden bugüne Sayın Cumhurbaşkanımızın yakın çalışma arkadaşı olması hasebiyle teşkilatı her daim baş üstünde tutmuştur ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Kendisine teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Afyonkarahisar ile ilgili teşkilatımızla ilgili tüm kararlarımız da bizzat kendisi bizlerle istişare etmiştir. Bu güne kadar aldığımız kararları hep birlikte almışızdır. Zaten bereketli olan da budur. Bize emredilen de budur. İnşallah bundan sonra da Afyonkarahisar için Partimiz için istişareli bir şekilde gece gündüz demeden yorulmadan koşturmaya devam edeceğiz” dedi.


 “YATIRIM YAPMAYA VE YATIRIMLARI TAKİP ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”


 “Biz Afyonkarahisar için aşkla koşuyoruz” diyen Sezen konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi; aşkla çalışan yorulmaz. Biz de inşallah hiç yorulmayacağız.  18-19 yıldır Afyonkarahisar’a cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayan inanılmaz hizmetler nasıl yapıldı ise yine bundan sonra Sayın Bakanımızın ve milletvekillerimizin öncülüğünde Afyonkarahisar için gece gündüz demeden yatırım yapmaya ve yatırımları takip etmeye devam edeceğiz. İnşallah bu pandemi süreci de Afyonkarahisar’dan ve ülkemizden bir an önce def olur gider.”


 “AFYONKARAHİSAR MASKE ZORUNLULUĞU OLAN İLLERDEN BİRİ”


 Sezen son olarak, “Ben Afyonkarahisar’lı hemşerilerimizden rica ediyorum; Maske mesafe ve temizlik kuralına lütfen riayet edelim. Bu şehirde maske takma zorunluluğu vardır. Bunu bazı vatandaşlarımız bilmeyebilir ama Afyonkarahisar maske takılması gereken illerden birisi. Bununla ilgili herhangi bir cezai ve idari yaptırım da kalmamaları adına ben tüm vatandaşlarımızdan öncelikle kendi aileleri, eşleri, çocukları ve yakınları için ve karşılarındaki insanlar için maskelerini takmalarını rica ediyorum” ifadelerine yer verdi. Ziyaret istişare ve değerlendirme toplantısının ardından sona erdi. Aysel