Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ruhsatsız silah taşıyan ve silah kaçakçılarına yönelik ‘Mercek-16’ operasyonu

Ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik aralarında Afyonkarahisar’ın da bulunduğu ‘Mercek-16’ operasyonlarında 661 ruhsatsız tabanca ele geçirilirken 959 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Ruhsatsız silah taşıyan şahıslara

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik aralarında Afyonkarahisar’ın da yer aldığı 71 ilde düzenlenen ‘Mercek-16’ operasyonlarında 661 ruhsatsız tabanca, 35 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca, 40 uzun namlulu tüfek, 176 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplam 921 silahın ele geçirildiğini belirtirken 959 şüpheli şahıs hakkında da işlem yapıldığını kaydetti. Dört gün süren operasyonların ardından kendine ait sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bakan Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ruhsatsız silah temin edenlerle de silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edecek” dedi.

YERLİKAYA, OPERASYONLAR İLE İLGİLİ DETAYLARI PAYLAŞTI

Operasyon ile ilgili olarak detayları da paylaşan Yerlikaya, “İstanbul’da 104 tabanca, 5 av tüfeği ele geçirildi. 157 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Manisa’da 100 tabanca ele geçirildi. 2 silah kaçakçısı tutuklandı. Adana’da 43 tabanca, 8 av tüfeği ele geçirildi. 39 şüpheli hakkında işlem yapıldı. İzmir’de 39 tabanca, 6 av tüfeği ele geçirildi. 47 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Gaziantep’te 20 tabanca, 10 av tüfeği ele geçirildi. 26 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Erzurum’da 12 tabanca, 18 av tüfeği ele geçirildi. 34 şüpheli hakkında işlem yapıldı” şeklinde konuştu.

‘OPERASYONLARI DÜZENLEYEN YETKİLİLERİMİZİ TEBRİK EDERİM’

Operasyonları kaydeden valileri, kaymakamları ve operasyonları gerçekleştiren jandarma ve emniyet mensuplarını da tebrik eden Bakan Yerlikaya, evlerde, iş yerlerinde, halka açık alanlarda ve yol aramaları yapılan illeri sıraladı: “İstanbul, Manisa, Adana, İzmir, Gaziantep, Erzurum, Diyarbakır, Şanlıurfa, Ankara, Antalya, Mersin, Samsun, Bursa, Hatay, Konya, Sakarya, Burdur, Aksaray, Kocaeli, Malatya, Aydın, Çorum, Kahramanmaraş, Batman, Balıkesir, Kayseri, Kars, Niğde, Adıyaman, Afyonkarahisar, Denizli, Karabük, Ordu, Osmaniye, Edirne, Kilis, Siirt, Yozgat, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Mardin, Muğla, Sivas, Trabzon, Giresun, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Tekirdağ, Zonguldak, Çanakkale, Erzincan, Isparta, Kütahya, Nevşehir, Tokat, Van, Yalova, Ağrı, Bingöl, Hakkari, Muş, Sinop, Uşak, Amasya, Artvin, Bartın, Bitlis, Çankırı ve Iğdır.” Haber Merkezi