Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Seçim vaatlerinden 16 tanesi çalışma aşamasında

Çalışmaların yanı sıra Pandemi

Çalışmaların yanı sıra Pandemi sürecinde vatandaşa dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen Zeybek, maske, mesafe ve kişisel temizliğin önemini vurguladı. Zeybek, dezenfekte kullanımına dikkat edilmeği için vaka sayılarında artış olduğunu belirtti.


”HİSSE ALARAK YÜKLÜ MİKTARDA BİR KAZANÇ ELDE EDECEĞİZ”


Yapılan çalışmalardan bahseden Zeybek;” Mart Ayında Ak değirmen Barajıyla ilgili bir ödeme çıkardılar ben tabi buna itiraz ettim. Bölge müdürü ve Tarım bakanıyla görüşmelerim oldu. İller bankasından gelen ödeneğimize 2 trilyon 600 bin liramızı Ak değirmen barajının borcuna kesmişlerdi. Yaptığımız görüşme neticesi baraj henüz bizim olmadığı için onu iptal ettirdik. Bakan Bey’le de görüşmelerimizde barajda ciddi sıkıntılarımızın olduğunu anlattık. İnşallah orası için ciddi bir çalışmamız var, orada hisse alarak yüklü miktarda bir kazanç elde edeceğiz. Devlet demiryollarıyla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesi İzmir istasyonunu belediye sosyal tesisler yapmak üzere görüşmemiz olmuştu inşallah onda da belli bir aşamaya geleceğiz. Onun haricinde ikinci vakıf iş Hanını takas yoluyla çözelim istedik uzun bir süredir takip ediyorduk onu. Güçlendirme talep ettiler güçlendirmeyi durdurduk. Takas yöntemiyle orayı da çözdük yazışmalarımız devam ediyor inşallah orayı iki katlı Afyon Lisesi ve Rıza Çerçer Kültür Merkezi mimari tarzında Afyon’a yakışır meydanla bütünleşecek güzel bir millet kıraathanesi yapacağız. Bunun yanında diğer bakanlarla görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah meydanımızı güzel bir hale getireceğiz, güzelleştireceğiz. Bunların yanında diğer kurum ve bakanlıklarla görüşmelerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.


“81 İLDE BORCU OLMAYAN BELEDİYELERDEN BİR TANESİYİZ”


Alınan hibelerden ve seçim vaatlerinden bilgi aktaran Zeybek;” Çevre ve Şehircilik Bakanıyla telekonferans yoluyla toplantı gerçekleştirdik. Seçim öncesi Bakan Bey buraya geldiğinde bizim yukarı mahallelerdeki, Tac-ı Ahmed Mahallesinde ki Mevlevi’nin etrafında olan sokak sağlıklaştırmasıyla alakalı 260 konutumuz kalmıştı bana o dönemde söylediği sana eski rakamla 15 trilyon çıkarayım ve burada kalan sokak sağlıklaştırma kısmını sen yap olmuştu. Ben de kendisine bu paranın ne kadarının hibe olduğunu sormuştum. Geçtiğimiz ay içerisinde 15 trilyonluk kredi geldi ve ben hibe olmadığı için geri iade ettim. Bakanımızda yapmış olduğumuz görüşmede İller Bankası’na talimat vererek yüzde 50’sinin hibe olmasını sağladı. Sıvı atık projemizden bahsettiğimizde de 1 buçuk milyonluk hibede bu projeye sağladı. Bizim seçim kitapçığımızda beş yıl için vaat ettiğimiz otuz yedi projemiz vardı şuanda 16 tanesinde çalışma aşamasına gelindi. 4 tanesi için görüşmelerimiz devam ediyor. İkisini de çalışma yapılacak hale getireceğiz. Milli savunma bakanımızla görüşmeler yaptık görüşme üzerinde devlet su işleri bakan, Ana Cadde üzerindeki 80 bin metrenin bize tahsisi yapıldı orada inşallah ikinci bir millet bahçesi yapacağız cirit kayalığından. 81 ilde hiç borcu olmayan tek belediyelerden bir tanesiyiz” cümlelerine yer verdi.


MASKE MESAFE VE KİŞİSEL TEMİZLİK ÇOK ÖNEMLİ


Koronavirüs salgınından dolayı vatandaşlara seslenen Zeybek; Pandemi süreci hakkında ise Sağ olsun hemen hemen dezenfekte işiyle alakalı Belediyemize bağlı tüm binalara dezenfekte devamlı yapılıyor, kamu binalarını dezenfekte ediliyor. Toplu taşıma araçlarını, minibüsleri, durakları camilerimizin tamamını dezenfekte ettik. Çok şükür pek bir sıkıntımız olmadı. Paşa Camii Allah razı olsun sizlerde biliyorsunuz Cumhuriyet döneminde Fatih Sultan Mehmet döneminde 1453 yılında İstanbul’u aldığında Umur Bey, Afyon’da Umur bey paşa camii yaptırmış 1455 yılında. O gün bugündür 1933 yılında yıkım kararı alındı. Anıtpark yapılacağı için. Belediye öncülüğünde tamamlandı dört hafta önce pandemi dolayısıyla camilere gidilemiyordu ilk Cumayı orada kıldık sağ olsun arkadaşlara, hemşerilerimizden Allahtan razı olsun. Koronavirüs salgınından dolayı vefat eden hemşerilerimizde oldu. Sağlık çalışanlarımız gerekli önlemleri aldılar. Yaz günlerinin de gelmesiyle birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ında söylediği gibi maske, mesafe, kişisel temizliğe önem ve dezenfekten kullanımına özen gösterilmesine dikkat edilmediğinden dolayı salgında artış oldu. İnşallah bu musibetten çok fazla hasar almadan milletçe kurtuluruz” ifadelerini kullandı. SELÇUK TAŞKIN/ÖZEL