Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sevdiklerimizi sağlıklı yarınlara taşıyacağı şuurunda olalım


 Eroğlu; “Bugünlerde önceliğimiz,

Eroğlu; “Bugünlerde önceliğimiz, kendi sağlığımız, ailemizin sağlığı ve toplumumuzun sağlığı olmalı. Bireysel sağlığımız toplum sağlığı ile bir bütündür” ifadelerini kullandı.


Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu koronovirüs’ün hayatı olumsuz etkilemesi nedeniyle bir açıklama yaptı. Her yeni başlangıç, yeni umutları sevinçleri heyecanları da beraberinde getirir” diyerek sözlerine başlayan Eroğlu; “Covit 19’un sebep olduğu telaş, hüzün ve akabinde oluşan panik, ilkbaharla gelen tabiattaki yeniden doğuşları gözümüzden kaçırmış olsa da evimizde ve hayatımızdaki yenilenme her gün devam ediyor. Mesela evde oturmayı, karşılıklı birbirimize sabretmeyi, haber kanallarında gördüklerimizle derinden şükretmeyi içimize sindire sindire yaşamış olmamız da yeni bir başlangıçtır. Konunun uzmanı olmamasına rağmen ahkâm kesen sözde bilim insanlarını dinledikçe şaşırıyoruz. Yayılan asparagas haberler, çoğu insanın önemli iletişim kanallarına şüphe ile bakmasına yol açarken bir çoğumuz da bunları yeniden bir tefekkür ve bakış açısı ile bir yürüyüş yolunun çıkış noktasını belirliyor. Sadece maddiyatın huzur getirmediği, selamlaşma, sevgi, saygı, yardımlaşma, aile içi iletişim, iyilikseverlik gibi unuttuğumuz milli ve manevi değerlerin öne çıkmasına vesile olacak ve olunacak yeni bir başlangıç için bu oluşum çok önemlidir” dedi.


BÜTÜN TEDBİRLERİ ALIP SAĞLIĞIMIZA DİKKAT EDELİM


Eroğlu; “İnşallah bu zor günleri ülke olarak, Afyonkarahisar olarak sağlıklı bir şekilde atlatacağız. Tekrar sokakları, mesire alanlarını, parkları hep beraber dolduracağız. Bugünlerde önceliğimiz, kendi sağlığımız, ailemizin sağlığı ve toplumumuzun sağlığı olmalı. Bireysel sağlığımız toplum sağlığı ile bir bütündür. Kendi sağlığımızı korumak adına aldığımız tedbirler, çevremizi ve sevdiklerimizi de sağlıklı yarınlara taşıyacağı şuurunda olalım. Biz yeter ki moral bozmadan, umudumuzu kaybetmeden, gerekli bütün tedbirleri alıp sağlığımıza dikkat edelim” ifadelerini kullandı.


AFYONKARAHİSAR’A TAKRİBEN 109 MİLYON FİDAN DİKTİK


Ege’nin incisi Afyonkarahisar’ımıza son 18 yılda takriben 109 milyon fidan dikerek ilimizi zümrüt yeşiliyle bezedik. Yaptığımız muazzam ağaçlandırma çalışmaları fazlasıyla meyvesini verdi ve ilimizin orman alanı arttı. Afyonkarahisar’ın 2003 yılında yüzölçümünün %16,6’sı orman iken yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları ile bu oran %19,8’e yükselmiştir. İlimizin orman alanı 2,35 milyon dekardır. Vatandaşlarımızın rahat nefes alacakları, hoşça vakit geçirecekleri ve stres atmaları için içlerinde Zafer Ormanının da bulunduğu 5 şehir ormanı ile 22 mesire yeri tesis ettik. Arıcılığı ve bal üretimini desteklemek için 15 bal ormanı kurduk. Şehitlerimizin adına 86 adet şehitler ormanı kurduk. Sadece orman alanlarını değil sosyal sorumluluk projeleri ile 832 okul bahçesi, 248 ibadethane, 36 sağlık tesisi bahçesi ağaçlandırılmıştır. Afyonkarahisar genelinde 727 km karayolu kenarı ağaçlandırılmıştır” diyerek sözlerine şöyle devam etti.


 


 


AİLEMİZE SARILACAĞIMIZ GÜNLER MUTLAKA GELECEK


Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Afyonkarahisar’ın simgesi olan leylakları yaşatmak için 100.000 leylak diktik. Merkezi Hükümetimizin yaptığı bu çalışmalarında yanında Afyonkarahisar Belediyemiz de şehir içinde muazzam parklar tesis etti. Karayolları Parkı, Macera Parkı, Masal Dünyası Parkı, Paten ve Kaykay Parkı, Engelsiz Park ve Veysel Eroğlu Parkı bunlardan sadece birkaçı. İnşallah Afyonkarahisar olarak bu karantina sürecinde uymamız gereken temizlik ve sosyal izolasyon kurallarına uymaya devam edelim. Elbet bu zor günlerin sonunda ışık görülecek ve tekrar korkmadan, çekinmeden ailemize sarılacağımız günler mutlaka gelecek” diyerek sözlerini tamamladı. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ