Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Sevginin dilini yakalamalıyız”

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.


Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun öncülüğü ve Afyonkarahisar Valiliği’nin koordinesinde 2020 yılının Sevgi Yılı ilan edildiğini kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Bu anlamda hem STK’lar hem de basın mensupları ile kamu kurum ve kuruluşları ilimiz içerisinde sinerji ve proje hareketliliği oluşturarak süreci yürütüyorlar. Her ay için bir tema belirlendi ve bu temalarla ilgili çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Pandemi günlerinden geçtiğimiz şu günlerde sevgiye, saygıya ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Yeni Valimiz Gökmen Çiçek de Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte Sevgi Yılı etkinlikleri çerçevesinde çeşitli ziyaretlerde bulundular. İlçelerimizde de projeyle ilgili etkinlikler sürüyor” diye konuştu.


“Etkinlikler daha geniş kitlenin katılımı ile gerçekleştirilmeli”


Sevgi Yılı etkinlikleri için belirlenen temaların toplumun ihtiyacı olduğunu belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Bu etkinlikler daha geniş kitlenin katılımı ile gerçekleştirilmeli. İnsanların karakterleri olduğu gibi toplumların da karakterleri vardır. Toplumların karakterini asırlardır yürüttüğü gelenekler oluşturur. Biz son zamanlarda bizi biz yapan değerlerimizi maalesef kaybettik. Sevgi Yılı projesi bunların yeniden yerine gelmesi için iyi düşünülmüş bir proje. Tüm kurumlarımızın bu projeye dahil olması ile projenin gündemde tutulması sağlanacaktır. Örneğin proje dahilinde işlenen konulardan biri olan selamlaşmayı ihmal ediyoruz. İnsanlar birbirlerine selam vermekten imtina ediyorlar. Bu değerlerimize sıkı sarılmalıyız” şeklinde değerlendirmede bulundu.


“Gençleri yakalayan konulara ağırlık verilmeli”


“2020 yılının Sevgi Yılı ilan edilmesi toplumumuzda yitirilen değerlere ihtiyacımız olduğunun göstergesidir” diyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Demek ki toplumumuzda bu konulara ihtiyaç var. Sosyal medyada gençlerin ilimizle ilgili olumsuz kanaatler yazdıklarını görüyoruz. Bunların önüne geçebilmek adına bu etkinlikler düzenleniyor. Sevgi Yılı etkinliklerinin içeriğine baktığımızda geleneksellik arz eden konulara ağırlık verildiğini görmekteyiz. Gençleri yakalayan konulara ağırlık verilmesi hedefe ulaşmada daha yarar sağlar kanaatindeyim. Eroğlu’nun çıkış noktası doğru ama ortaya sunulan konu başlıkları yetersizdir. Önemli olan bu etkinliklere gençleri ve halkı katmaktır. İlimizin değerlerini göstermektir” diye konuştu.


“Ziyaretlerle bu iş bitmez”


Sevgi Yılı projesinin ilimiz için ihtiyaç olan konuları içerdiğini kaydeden Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Umarım güzel neticeler alınır. Şu ana kadar yapılanlara baktığımızda yaşadığımız salgın günleri nedeniyle halka bu projenin tam olarak ulaşmadığını görüyoruz. İnşallah temenniler kağıt üzerinde kalmaz ve uygulanır. Ziyaretlerle bu iş bitmez. İlimizde sevgiyle ilgili çok ciddi bir boşluk var. Bunun sonucu olarak da şiddet ortaya çıkıyor. İlimizin mevcut sosyolojik yapısında sevgiyi, saygıyı arttırmak kolay değil. Kavga, gürültü bitmiyor. Siyasilerin bunları aşması için önce kendi aralarındaki tartışmaları bitirmeleri gerekir. Siyasiler ve yöneticiler sevginin dilini yakalayarak vatandaşlara örnek olmalı” şeklinde görüşlerini açıkladı.