Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sinanpaşa Belediyesi 15 Temmuz anma programı düzenledi

  
 
  

 


 


Sinanpaşa Akpınar Parkında düzenlenen program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak izlenildi. Ardından Kur’anı Kerim tilaveti ve dua okunması devam etti. Programda konuşan Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet gazilere acil şifalar diledi.


“HİÇBİR ZAMAN UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ”


Başkan Karaman, 15 Temmuz tarihinin en büyük demokrasi derslerinden birisi olduğunu söyleyerek, “Bu dersten gün geçtikçe öğrenecek ve öğretecek çok şeyimiz vardır. 15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmadık, unutturmayacağız. FETÖ Terör Örgütü mensubu vatan hainlerini 15 Temmuz günü anayasal düzenimize karşı başlattığı bu darbe girişimi Türk Milletinin gücü cesareti ve demokrasiye olan bağlılığı karşısında aziz kalmıştır. Milletimiz o gece bir demokrasi destanı yazmıştır. Ülkemiz şanlı kudretinin bir örneğini daha göstermiş ülkemiz üzerine hain planlar kuranların planları bozguna uğratmıştır.


“ÖLÜMÜ GÖZE ALARAK BAŞARISIZLIĞA UĞRATMIŞTIR”


Sinanpaşa Kaymakamı Kübra Demirer, “15 Temmuz 2016’da ordumuzun şanlı üniformasına saklanan FETÖ/PDY vatan hainleri vatandaşın silahını vatandaşa doğrultarak seçilmiş hükümete ve anayasal düzene karşı ayaklanmış tanklar ve uçaklarla halkın iradesini temsil ettiği meclisi bombalamış seçilmiş hükümete ve anayasal düzene karşı kanlı darbe girişiminde bulunmuştur. 15 Temmuzda gerçekleştirilmeye çalışılan bu hain darbe girişimini aziz milletimiz sokakları ve meydanları boş bırakmayarak tankların altına yatıp ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmıştır” dedi.  “Cesareti ile kararlı dik duruşu ile milletimiz milli birlik ve beraberliğe sahip çıkarak tıpkı Çanakkale’de ve İstiklal Savaşında olduğu gibi tek yürek olmuştur” diyen Kaymakam Kübra Demirer sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde hayatlarını kaybeden tüm şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere ise acil şifalar diliyorum” dedi.  Konuşmaların ardından Slayt ve sinevizyon gösterimi ve Sinanpaşa İlçe Müftülüğü tarafından bütün camilerde sala okunması ile program sona erdi. HİSAR