Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ticaret Lisesi Mezunları Buluştu

Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelmiş olan Ticaret Liseliler buluşmalarına pandemi nedeni ile ara verilmişken uzun bir aradan sonra tekrar düzenlendi. Erkmen Veysel Eroğlu Parkı’nda düzenlenen organizasyona Ticaret Lisesi komite Üyeleri ve Erkmen Belediye Başkanı Yücel Şahin ev sahipliği yaptı. 2024 yılı Afyon Ticaret Liseliler Günü Tertip Komitesi Seçkin Köse, M. Emin Birliktir ve Fatma Kalcı Sivritepe’ nin konuşmaları ile başladı:

Seçkin Köse: “2005 Yılında yaptığımız Afyon Ticaret Liseliler Günümüzü, Savaş DEMİRÖZ, Süleyman KIRLIOĞLU ve Ankara’da yaşayan 1966 mezunu arkadaşlarımız ve sizlerin desteğiyle başarıyla gerçekleştirdik. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımız hep birlikte hasretlik giderdik. Günümüzü birkaç sene daha yaptık. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ederiz. Uzun bir aradan sonra, Ramazan Şerif ŞEKERCİ, Mahmut Emin BİRLİKTİR, Yücel ŞAHİN, Fatma KALCI SİVRİTEPE ve Tertip Komitesi Üyesi arkadaşlarımızın desteğiyle bugün Erkmen’de gerçekleştiriyoruz. Ahirete intikal eden öğretmenlerimizi ve arkadaşlarımıza rahmetle anıyoruz. Efsane tabirini kullandığımız ilk müdürümüz Yüksel ERYILMAZ hocamız başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize, bizlerin yetişmesine vesile oldukları için şükranlarımızı sunarız. Gerek Yüksel Hocamız, gerekse diğer hocalarımız yaşlılık nedeniyle GÜNÜMÜZE katılamadıklarından dolayı üzüntülerini belirtiyorlar. Hepinize selam ve sevgilerini iletiyorlar. İlk Müdürümüz Yüksel Hocamız günümüze mesaj gönderdiler. Okulumuzun şimdiki müdürü sayın Emine ŞİMŞEK hocamız günümüze katılarak bizleri onurlandırdılar. Okulumuzdan mezun olanlar, Ülkemizde, Afyonkarahisar’da, çok önemli görevlere getirildiler. İş adamları oldular. Değişik mesleklerde memleketimize hizmet ettiler, halen hizmetlerini sürdürüyorlar. Ticaret Lisemiz, Türkiye’de ve Dünyada çok önemli başarılar elde etmiştir. Ticaret Liseliler arasında, Türkçeye en uygun bilimsel F Klavyenin yaygınlaşmasında Ülkemizde bir numara olmuştur. Mezunlarımız, Şuhut, Sandıklı ve Afyonkarahisar’daki öğretmenlerimizin F Klavye eğitimlerini destekleyerek, Ülkemizin gerek ferdi ve gerekse takım halinde Dünya Şampiyonu olmasını sağlamıştır. Bu başarılar devam etmektedir.

Ahi Evran MTAL Müdürü Emine Şimşek yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Saygıdeğer konuklar, bugün burada siz değerli mezunlarımızı tekrar bir ada görmek büyük bir mutluluk. Sizler, okulumuzu temsil eden en önemli surlarsınız ve başarılarınızla öğrencilerimize ilham veriyorsunuz. Gelecekte de sizleri aramızda görmek ve desteklemek isteriz. Sizler, bu okulun yaşayan simgelerisiniz ve genç mezunlarımıza ilham kaynağı olmaktasınız. Bugün burada, siz değerli eski mezunlarımızla bir arada olmak bizim için büyük bir onur. Sizlerin varlığı, bizlere okulumuzun bir aile olduğunu bir kez daha hatırlatıyor ve bizlere güç veriyor. Bugün bir araya gelmenin Afyonkarahisar Ticaret Meslek Lisesi camiasıyla seneler sonra buluşmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu buluşma; okul yıllarında içimizde kalan ateşin, sönmemiş anıların bir devamı, yeni bir heyecana dönüşmesidir. Bu buluşma, birbirimize sırtımızı dayayabileceğimiz, birlikte yeni kıvılcımlar yaratacağımız bir dünyadır. Tanışmak, sohbet etmek bir vesiledir ama en çok da birbirimizi dinleyebileceğimiz bir yuva arayışıdır, dair umutlarını sütunda 77onlarin geleceğe hedefimiz birbirini tutan, kenetlenmiş mezunların oluşturduğu, genç öğrencilerimize ilham veren, örnek olan bir takım olmak, Mezunların kendi aralarındaki iletişimini arttırmak ve geliştirmek, Mezunlarının yaşam kalitelerini yükseltecek artı bir değer yaratmak, devamı olan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne her daim Ve en önemlisi kadim bir okul olan Afyonkarahisar Ticaret Meslek Lisesi’nin desteklerinizi sunmanızdır. Afyonkarahisar Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ev sahipliği ileriki yıllarda yapılacak olan mezuniyet buluşmalarında okulumuz yapmaktan gurur duyarız.”

 

 

Erkmen Belediye Başkanı Yücel Şahin ve M. Emin Birliktir, Ticaret Lisesi Mezunlar Buluşmasının ardından duygularını dile getirdi: Başkan Şahin: “ Bu güne vesile olan tertip komitesi üyelerine teşekkür ediyorum bu organizasyondan haberimiz olduğunda çok sevindik ve görmediğimiz dostlarımızı göreceğimiz için de çok mutlu olduk, insanların yıllardır görmediği arkadaşları ile buluşup kucaklaşması çok duygusal ve mutluluk veren  harika bir duygu vesile olan emeği geçenlere tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bugün bayram havasında yaşandı herkes eski dostlarını gördü ve yüzleri güldü” dedi. 1980 yılında 3-C sınıfından mezun olan Mahmut Emin Birliktir ise 27 Nisan günü Erkmen Veysel Eroğlu Parkı’nda gerçekleştirilen Ticaret Liseliler Mezun Buluşması ile ilgili şunları söyledi: “ Değerli başkanımız Yücel Şahin bey ile istişare ettik organizasyonu nerede düzenleyelim diye kendisi de sağ olsun ev sahipliği yaptı ilk önce bunun için teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzel duygular yaşıyoruz 40-45  senedir görmediğimiz arkadaşlarımız ile bir araya gelmiş olmak anlatılamaz bir duygu hep birlikte anılarımızı paylaştık, güldük, eski günleri yaad ettik. Komite olarak karar alacağız bu günü geleneksel hale getireceğiz. Başta bizi yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum, Yücel başkanımıza, katılan herkese çok teşekkür ediyorum” Siyasileri davet etmemelerinin sebebini ise Birliktir şu şekilde açıkladı: “ Burada siyaset konuşulmasın sadece arkadaşlıklar dostluklar konuşulsun istedik öyle de oldu tek sebebi budur. Siz basın mensuplarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum bize değer verdiniz. Çocuklarımıza büyüklerimize geriden gelen yeni yetişen kardeşlerimize de güzel bir gelenek devretmek istiyoruz” dedi. Ticaret Lisesi Mezunlarından İbrahim Baykara ise duygularını şu şekilde ifade etti: “ 45 yıl sonra bizi bir araya getiren tespit komitesi ve Yücel Başkanıma teşekkür ederim bugün benim için bir bayram havası oldu azımsanmayacak sayıda katılım var bunun böyle devam etmesini temenni ediyorum, 1980 mezunuyum o yıllardan bu yana görmediğimiz arkadaşlarımız ile bir araya geldik eski günleri hatıraları konuştuk çok mutlu oldum” dedi.

DİĞER VİDEOLAR