Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Toplumumuza daha faydalı faaliyetlerde bulunmamız önemli

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) Başkanı Samiye Hancıoğlu; “”Eğitim faaliyeti ile ilgili olarak, “STK’ların toplumun önemli bir parçası olduğunun, etkin çalışan STK yapısına sahip toplumların gelişmişlik seviyesinin de ilerlediğinin farkındayız.”


AFİKAD Başkanı Samiye Hancıoğlu; “STK profillerine bakıldığında, gönüllülük esas bir yapıda oldukları için kurumsal kapasitelerinin yetersiz olduğu görülmektedir. Dolayısıyla çeşitli mekanizmalarla desteklenmeleri şarttır; bu mekanizmalardan en önemlisi de eğitimdir. T.C. Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamındaki eğitimlerin bizler için çok iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. AFİKAD olarak kalkınma ajansı desteği ile düzenlediğimiz  “STK’lar için Gerçekçi ve Sürdürülebilir Adımlar” fizibilite eğitim faaliyeti sonundaki kazanımlarımızın, katılımcılarımızın bundan sonraki çalışmalarında yararlı olacağını düşünüyoruz” denildi.


“BİZLERİ DAHA BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPMAYA SEVK ETMEKTEDİR”


Hancıoğlu; “Afyonkarahisar Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği, Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği, Bolvadin Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi, Afyonkarahisar Valiliği ve AFİKAD’dan gelen değerli katılımcılarla birlikte bulunuyoruz. AFİKAD’ın faaliyetlerine gösterdikleri ilgi ve destek için kendilerine teşekkür ediyoruz. Ayrıcaİl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğümüz destekleriyle bizleri daha başarılı çalışmalar yapmaya sevk etmektedir. Bugün İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüz Sayın Nuri Ahmet Gök faaliyetimize katılarak bizleri onurlandırmış ve desteklerini bir kez daha ifade etmiştir. Sayın Nuri Ahmet Gök’e teşekkür ediyoruz. Bizlerin gelişmesi ve toplumumuza daha faydalı faaliyetlerde bulunmamızda önemli faktörlerden biride yerel yönetimlerin desteğidir. Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek, Afbel Termal &Spa Otel’de eğitimimizi gerçekleştirmemizi sağlamıştır. AFİKAD olarak kendisine ve Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’a destekleri için teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ