Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye inanırsa her şeyi üretebilecek kabiliyette


  

 


Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ziyaretçilerini ağırladı. Çiçeğin ilk ziyaretçileri Sinanpaşa Kaymakamı Kübra Demirer, Belediye Başkanı Erdal Karaman ve beraberinde Belde Belediye Başkanları oldu. Kaymakamı Kübra Demirer İlçe hakkında bilgiler verirken, İlçe Belediye Başkanları ise yapılan çalışmaları anlattı.


 Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçeğin bir diğer ziyaretçisi Afyonkarahisarlı iş insanı Şuayip Demirel oldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’ın gelişmesi noktasında büyük katkıları olan Şuayip Demirel’e teşekkür etti. Afyonkarahisar’lı  iş insanı Şuayip Demirel, 22 yıllık hayali olan kaya taşıma kamyonunu üretmeyi başardıklarını belirterek çalımalar hakkında bilgi verdi. Demirel sözlerini şöyle sürdürdü ; “ Biz çalışmalarımızı bu memleketin insanıyla yaptık. Mermer ocakları için makineler üretiyoruz, bu ocaklarda en büyük işlerden birinin kamyonlarla kaya parçalarının taşınması. 1997 yılından bu yana bu kamyonun üzerinde çalışıyoruz, 2011’den beri de ciddi manada yedek parçalarını yapmaya başladık. 2019 yılının ocak ayında kamyonu yapmaya karar verdik ve 29 Ekim 2019’da bu kamyonu, kendi imkânlarımızla yaptık. İnsan kaynağı aynı, kullandığım teknolojik kaynaklarım aynı. Diğer klasik kamyonlara göre arızası olmayan bir araç. Karda, yağmurda, çamurda ve eğimli arazide çalışabiliyor. Çok ihtiyaç duyulan stratejik bir araç olduğu için bunu yapmaya karar verdim. Bunda da Allah’ın izniyle başarılı olduk. Bu memleketin insanıyla yaptık. Yerli kaya taşıma kamyonunu büyük heyecan yarattı ve seri üretime geçilmesi için çalışmaların hızlandırdık. Kamyon, full otomatik 6 ileri şanzımana sahip sürücü kısmında da her türlü konforun düşünüldüğünü “ifade etti.


GENÇ NÜFUSUMUZ BU ANLAMDA ÇOK YETENEKLİ


Demirel sözlerini şöyle sürdürdü; “ Gerçekten çok güçlü bir araç. Bunu tek  sıfırdan tasarlayıp ürettik. Türkiye’ye kullandırarak gururlanmak istiyoruz. Türkiye aslında her şeyi üretebilme kabiliyetine sahip bir ülke. En büyük değerimiz insanımız. 82 milyonluk büyük bir ülkeyiz. Özellikle genç nüfusumuz bu anlamda çok yetenekli. Türkiye inanırsa her şeyi üretebilecek kabiliyette.  Ben buradan Ben bütün sanayicilerimize seslenmek istiyorum, gelin yatırım yapın, üretim, istihdam sağlayın. Biz sizin yanınızdayız.  Şu anda aktif olarak kendi madenlerimizde kullanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Yurdanur özel