Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye’yi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesinden biri

Sezen “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep

Sezen “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletimiz her türlü imkânını milletimizin emrine sundu. İyi gündede kötü günde de devlet ile millet yan yana” dedi.


 


AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen küresel pandemi koronavirüs dolayısıyla kamunun ve AK Partili belediyelerin vatandaşlara verdiği destekleri rakamlarla açıkladı. Sezen açıklamasında “Afyonkarahisar ilimizde ve ilçe belediyelerimizde 6 bin 255 vatandaşımıza nakit destek yardım kartı dağıtıldı. Bununla birlikte kısa çalışma ödeneğine 2 bin 524 işletme başvuruda bulundu, 13 bin 654 çalışan ödenekten faydalandı. Yine ilimizde ve ilçe belediyelerimizde vatandaşlarımıza 625 bin 577 adet koruyucu maske ve kolonya yardımında bulunuldu. İl genelinde vatandaşlarımıza 28 bin 608 adet gıda paketi yardımında bulunuldu. Bin 170 Ücretli öğretmen ve usta öğretici ek ders ücreti ödeme olanağından faydalandı. Bununla birlikte ilimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 37 bin 202 kişiye 37 milyon 202 bin lira yardım yapıldı” dedi. 


 


“DÜNYAYA YARDIM ELİNİ UZATAN BİR TÜRKİYE”


 


Sezen “Devletimiz salgının getirdiği bütün sorunlara insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışla yaklaştı. Yardım eli, milletinin hizmetkârı olan, sosyal bir devlet olarak; toplumun her kesimine, her sektöre, her yere uzandı. Büyük ve güçlü devletimiz her zaman aziz milletimizin yanındadır.Dünya devletlerinin zorluklar çektiği dönemi ülkemiz bu süreci en az zararla atlatacaktır.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletimiz her türlü imkanını milletimizin emrine sunmuştur. Bir yandan halkımıza destek verirken, bir yanda da Allah’ın yardımı ve aziz milletimizin desteğiyle Türkiye’yi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesinden biri haline getirme hedefimize ulaşma kararlılığımızı ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz iktidara gelmeden önce bu ülke iflasın eşiğindeydi, değil hakla kendine yetecek gücü yoktu. Öyle ki memur maaşları bile yabancılardan bin bir türlü şartlarla alınan borç paralarla ödeniyordu ama önceki gün Fransa da bir anket yapıldı. Fransızlar, ‘Çin’in dışında hangi ülke ürünlerine güvenirsiniz?’ sorusuna açık ara ‘Türkiye’ cevabını vermiştir. Yine Japon basınında çıkan bir haberde Başakşehir Şehir Hastanesi ile ilgili ‘Japonya’nın en büyüğünden daha büyük’ yorumu yapıldı. Ülkemiz kendine fazlasıyla yettiği gibi dünyanın dört bir yanına da destek veriyor. 18 yıldır olduğu gibi; iyi gündede, kötü gündede devletile millet yan yana” ifadelerine yer verdi.  HİSAR