Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Çiçek Çobanlar’da ziyaretlerde bulundu

. 
 
  Ardından

.


 Ardından 3 köy ve 13 mahalle muhtarlarıyla toplantı yaptı. Muhtarlardan vatandaşlara yönelik beklentilerini dile getiren Vali Çiçek, vatandaşların huzuru ve memnuniyeti için güler yüzle ve empatiyle ellerinden gelen en iyi hizmeti vermelerini istedi. Daha sonra yapım çalışmaları devam eden spor kompleksi ve Belediye Kültür Merkezi binalarında incelemelerde bulundu. Çobanlar Belediye Başkanlığına da ziyarette bulunan Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Ali Altuntaş’tan devam eden ve yapmayı planladığı çalışmaları ve projeleri konusunda bilgiler aldı.


“DÜNYA MARKASINA BURADAN ÜRETİM YAPILIYOR OLMASI MUTLULUK VE GURUR VERİCİ”


Vali Gökmen Çiçek’in bir diğer ziyareti İŞKUR aracılığıyla açılan ve 110 kadın çalışan ile kadın istihdamına katkı sağlayan Tekstil Atölyesi’ne oldu. Kadınların üretimde yer almasını önemsediğini belirten Vali Gökmen Çiçek: “Atölyemiz çalışma ortamı ve kadın çalışana verdiği desteği ile hem ilçemize hem de ilimize katkı sağlıyor. 110 kadınımız çalışıyor ancak bu rakamın daha da artması hedefleniyor. Dünya markasına buradan üretim yapılıyor olması mutluluk ve gurur verici” dedi.


“SEBZE VE MEYVELER ABD VE AVRUPA’YA İHRAÇ EDİLİYOR”


Kurutulmuş meyve ve sebze üretimin yapıldığı Kurt Tarım Entegre Tesisleri ve domates üretimin yapıldığı serada incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek,  yılda 2 bin ton olarak üretilen domatesler ve mevsimine göre kurutulan sebzelerin üretim aşamaları hakkında bilgiler aldı. Üretilen sebze ve meyveler ABD ve Avrupa’ya ihraç ediliyor.


“ŞEHRİN VALİSİ OLARAK HER ZAMAN SİZLERİN YANINDAYIM”


İlçe ziyaretlerinde şehit aileleri her fırsatta ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, şehit J. Er Halil İbrahim Atasagun ile şehit polis Ekrem Gebece’nin Çobanlar ilçesinde Yeni mahalle ve Sırakapı mahallesinde ikamet eden ailelerini ziyaret ederek, baş sağlığı dileklerini iletti. Vali Gökmen Çiçek: “Bu şehrin Valisi olarak her zaman sizlerin yanındayım. Kalbinizdeki hüzne elimden geldiğince ortak olmaya çalışacağım. Sizler her daim başımızın tacı, milletimize şehitlerimizin emanetisiniz” dedi. Vali Gökmen Çiçek’e ziyaretlerinde Kaymakam Fırat Kadiroğlu, Belediye Başkanı Ali Altuntaş ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy eşlik etti. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ