Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Gökmen Çiçek Bolvadin İlçesinde İncelemelerde Bulundu

İlçe ziyaretleri kapsamında Bolvadin

İlçe ziyaretleri kapsamında Bolvadin ilçesini ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, ziyaretine Bolvadin Alkaloid Fabrikası ziyaretiyle başladı. Afyonkarahisar’ın adını aldığı, şehrimizle özdeşleşen Haşhaş bitkisi, Bolvadin ilçesinde bulunan Türkiye’nin Tek Alkaloid Fabrikası’nda işletilip kimya sanayiinde kullanılıyor. Fabrikayı ziyaret eden ve incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, fabrika yetkililerinden yapılan işler ve haşhaşın işlenme aşamaları hakkında bilgiler aldı.


İlçenin Genel Durumu Hakkında Brifing Aldı


Vali Gökmen Çiçek buradaki ziyaretinin ardından Bolvadin Kaymakamlığına ziyarette bulundu. Ardından Halk Eğitim Merkezi salonunda Kaymakam Adem Öztürk’ten ilçenin asayiş, ekonomi, sosyal ve kültürel yönden genel durumunu anlatan bir brifing aldı.


Tarihi Camileri İnceledi


İlçenin tarihi ve kültürel değerlerini de inceleyen ve bilgiler alan Vali Gökmen Çiçek, öncelikle Osmanlı dönemi mimarisini yansıtan tarihi Bolvadin İmaret Camiini gezdi daha sonra Bolvadin Çarşı (Ulu) Camii’nde incelemelerde bulundu.


Sizlerin Memnuniyeti Benim Memnuniyetim


Ziyaretleri kapsamında esnaf ve vatandaşlarla da sohbet eden Vali Gökmen Çiçek, hayırlı işler, sağlıklı günler diledi. Vatandaşlarla bir süre görüşen ve kendisine iletilen talepleri dinleyen Vali Gökmen Çiçek: “Bizler sizlere hizmet etmek için bu makamlardayız. Devletin kapısı sizlere daima açıktır. Her türlü sıkıntınızda bana her zaman ulaşabilirsiniz. Sizlerin huzuru ve memnuniyeti benim memnuniyetimdir” dedi.


Belediye Başkanlığını Ziyaret Etti


Bolvadin ilçesi programı kapsamında Belediye Başkanlığına da ziyarette bulunan Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Fatih Kayacan’dan çalışmaları, yaptığı ve yapacağı projeler hakkında bilgi aldı. Vali Gökmen Çiçek, ilçenin en gözde parkı Horan Parkta incelemelerde bulundu.


Kırkgöz Köprüsü’nü İnceledi


İlk gün ki ihtişamıyla yıllara meydan okuyan tarihi Kırkgöz Köprüsü’ne giden ve köprüde incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek: “Helen, Roma ve Bizans dönemine ait mimari izler taşıyan Kırkgöz Köprüsü, Kanuni döneminde Mimar Sinan tarafından onarılmış ve eklemeler yapılmıştır. Böyle muhteşem bir eseri başka yerde göremeyiz” diyerek köprüye olan beğenisini dile getirdi.


Vali Gökmen Çiçek’e ziyaretlerinde Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, Kaymakam Adem Öztürk, Belediye Başkanı Fatih Kayacan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Toy ve diğer ilgililer eşlik etti. HİSAR