Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vatandaş Eroğlu ve Köksal’ı başarılı buldu


  

 


 


Bir Eğitim Araştırma Danışmanlık Firması tarafından 27. Dönem milletvekillerinin performans ölçüm araştırması gerçekleştirildi.


15 Haziran-8 Temmuz 2020 tarihleri arasında 81 İl’de 53 bin 560 kişi ile SMS link yönlendirmesi ve CATI (Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi) yöntemleriyle yapılan çalışmada en başarılı 100 milletvekilinin dağılımı şu şekilde gerçekleşti: AK PARTİ: 42, CHP: 35, MHP: 13, HDP: 5, İYİ PARTİ: 4, BAĞIMSIZ: 1 “Bu Pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusun cevaplandıran katılımcılardan %37,3’ü, AK Parti, % 26,2’si CHP, % 13’ü MHP, % 10,4’ü HDP, % 6,8’i İyi Parti, % 2,6’sı DEVA Partisi, %1,7’si Gelecek Partisi, %1,1’i Saadet Partisi ve %0,9’u da diğer partileri tercih etti.


“İLİNİZİN EN BAŞARILI MİLLETVEKİLLERİ HANGİLERİ?”


Son 2 yılın en başarılı milletvekilleri sorulduğunda Afyonkarahisar Miletvekillerinden 2’sinin ismine işaret edildi. Araştırmada her milletvekili kendi seçmen grubunda değerlendirildi. Araştırmaya katılan kişilere; son 2 yılı değerlendirdiğinizde bölgesel çalışmaları, meclis çalışmaları ve halkla iletişimine göre “Sizce ilinizin en başarılı milletvekili hangisidir?” sorusu yöneltildi. Araştırmada, başarı oranına göre Ege Bölgesi’nin en başarılı 15 milletvekili belirlendi. Bu çalışmada Afyonkarahisar’ın 6 milletvekilinden en başarılı olan ilk 2 ismi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal olarak tespit edildi. HİSAR