Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yanlış bilgilendirmelerin önüne geçiyor


 İYİ Parti Merkez

İYİ Parti Merkez İl Genel Meclis Üyesi Alper Yağcı, 24 Temmuz Gazete ve Basın Bayramı dolayısıyla; “Basınımız; meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetine saygılı, tarafsız yayıncılık ilkesi çerçevesinde, toplumda basına güveni artırmanın yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin de önüne geçmektedir” diyerek basına verdi önemi dile getirdi.

Yağcı mesajında, “Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri aynı zaman da haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkin aracı basınımız, demokrasimizin yaşaması ve gelişmesi için önemli ve değerli aracıdır. Basınımız; meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetine saygılı, tarafsız yayıncılık ilkesi çerçevesinde, toplumda basına güveni artırmanın yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin de önüne geçmektedir” dedi.

“BASINDA SANSÜRÜN KALDIRILIŞININ YILDÖNÜMÜ”

“Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir” diyerek konuşmasını sürdüren Yağcı, “Hızla ilerleyen teknolojiye paralel olarak gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan basınımız; haber verme, bilgilendirme, eğitme, eğlendirme, kültürel değerleri aktarma, denetleme, kamuoyu oluşturma gibi birçok işleve sahiptir. Basında sansür, basını bu temel işlevlerinden uzaklaştırır ve basının objektifliğini gölgeler. Bu çerçevede basında sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihinin gazetecilik açısından bir milat, bir dönüm noktası olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle; 24 Temmuz 2020 günü kutladığımız Basında Sansürün kaldırılışının yıldönümü münasebetiyle, Afyonkarahisar’ımızda ki yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız ve ulusal haber ajansı temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan ve üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan değerli basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı candan kutlar, tüm basın mensuplarımızın habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabalarında başarılı olmasını dilerim” ifadelerine yer verdi.