Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yerli üretim ile dışa bağımlılığımızı azaltıyoruz

  
 
  

 


 


İl Özel İdaresi köylerin yaşam kalitesini iyileştirmeye devam ediyor. Yolların dayanıklılığını artırmak ve zamanla deforme olmasını önlemek amacıyla beton yol uygulamasını hayata geçirdi. Vali Gökmen Çiçek’in katılımıyla yapılan törende Ankara yoluna bağlantı yolu olan İscehisar İlçesi Çalışlar Köy yoluna beton yol döküm işlemi başladı.


Programda konuşan Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban; “ Bu yolumuz 15 Santimetre, çimento yerli üretim, bu şekilde de dışa bağımlılığımızı azaltıyoruz. Bu denememizde başarılı olacağımıza inanıyoruz. Buraya tüm Belediye Başkanlarımızı çağıracağız. Onlara da yoldaki konforluğu rahatlığı göstermek istiyoruz. Belediye Başkanlarımız da bu yolu beğenir ise İl Özel İdaremiz, protokollerle sıcak asfaltta olduğu gibi silindir ile sıkıştırılmış beton yol uygulamasını yollarına yapmaktan büyük bir mutluluk duyacağız. Afyonkarahisar’ın ilk beton yolu hayırlı olsun” dedi.


DENETLEMELERİMİZ DEVAM EDECEK


Dışa bağımlı olmadan yapacağımız bu denemede başarılı olacağımıza inanıyoruz. Buradaki işlemleri 4-5 günlük bir çalışmanın ardından tamamlayacağız. Güncel fiyatlarla baktığımız zaman beton yol uygulaması, sıcak asfalta göre 5 santimetre daha kalın olmasına rağmen yüzde 50 daha ucuza mal olacak.  Yolumuz en kısa zamanda trafiğe açılacak. Tabi açıldıktan sonra denetlemelerimiz devam edecek.  Tonu 950 TL olan asfalt şu anda 2 Bin 100 TL civarına geldi güncel fiyatlara baktığımız zaman beton yol daha ucuz” diye konuştu.


 ÇOK DAHA DAYANIKLI OLACAĞINA İNANIYORUZ


Beton yolun neden kullanıldığını anlatan Vali Gökmen Çiçek: “Bugün İl Özel İdare’mizin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve daha önce Karadeniz Bölgesinde uygulanan, ülkemizin aşırı yağış alan ve iklim şartlarının aşınmaya müsait olduğu yerlerde uygulanan beton yol ile çalışmaya karar verildi. Çalışlar Köyü ile Ankara ana yoluna bağlantı yolu olan 3 km’lik yolda ilk denemeyi yapacağız. Bugün bizim açımızdan önemli bir gün. Tamamen yerli ve milli malzemeler kullanılarak çok daha dayanıklı olacağına inandığımız, Karadeniz’de görev yaptığım sürede yararını bizzat gördüğüm bir yol yapıyoruz. Bu sebeple İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban’a, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy’a teşekkür ediyorum” dedi. 


İL ÖZEL İDARESİ’NİN CİDDİ VE DİSİPLİNLİ BİR ÇALIŞMASI VAR


İl Özel İdaresi’nin bugüne dek ciddi çalışmalar yürüttüğünü belirten Vali Gökmen Çiçek: “Benden önceki dönemde İl Özel İdaresi’nin ciddi ve disiplinli bir çalışması var. İnşallah bundan sonraki süreçte de hep beraber aynı şekilde çalışacağız. Bir takım oyunu şeklinde İl Özel İdare’mizle Afyon’umuza değer katacağız. Daha güzel işler ve daha büyük açılışlarda beraber olacağız” diye konuştu. İş makinasına çıkan Vali Gökmen Çiçek beton yol yapımı çalışmalarına destek verdi. İşçilere kolaylıklar dileyen Vali Gökmen Çiçek, beton yolu köy sakinlerine hayırlı olmasını diledi. Selçuk