Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Zafer Müzesi’nin tadilatını belediye olarak üstleneceğim’

CHP Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel kıymetlerinin turizme kazandırılması gerektiğini vurgulayarak, “Zafer Müzesi’nin tadilatını belediye olarak üstleneceğim ve 30 Ağustos’a Zafer Haftası’na yetiştireceğim” dedi.

CHP Belediye Başkan Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, yerel seçimlere yönelik saha çalışmalarını sürdürüyor. Köksal, kentin tarihi mirasının kültürel anlamda turizme kazandırılması gerektiğini belirterek, “Afyon kuruluşun, kurtuluşun toprağı. Burası Kurtuluş Savaşı’nın geçtiği bir şehir. Afyon’un 2 önemli değeri var. 1 Frig Vadisi, 2 Kurtuluş Savaşı, Kocatepe. Hepimizin dedelerinden, ninelerinden dinlediği savaş hikâyeleri var. Biz bunları rölyef haline getirsek, bu hikayeleri o müzede heykellerle beraber sergilesek, ‘bizim atalarımız Kurtuluş Savaşı’nda bu fedakarlıkları yaptı’ diye görsellerle anlatsak, dijital olarak anlatsak, özellikle çocuklar ve gençler orayı gezse. Sonra onları Kocatepe’ye çıkarsak işte o hikayelerin anlatıldığı, savaşın geçtiği yer burası diye oradaki mevzileri tanıtsak bu Afyon için bir değerdir. Biz bu hayallerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya hazırız” şeklinde konuştu.

’20 YILDIR YERİMİZDE SAYIYORUZ HATTA GERİ GİDİYORUZ’

Zafer müzesinin bitmeyen tadilatı ile ilgili eleştirilerde bulunan Köksal, şöyle devam etti: “Zafer Müzesi 6 yıldır tadilat ediliyor. İlk işim Zafer Müzesi’nin tadilatını belediye olarak üstleneceğim ve 30 Ağustos’a Zafer Haftası’na yetiştireceğim. Orası bizim değerimiz. Kurtuluş Savaşı’nın planının yapıldığı yer. Oranın bir an önce açılması lazım. Bunları biz marka değeri olarak turizme kazandırmalıyız. Afyon’da Kurtuluş Savaşı’nın geçtiği yerler var. Burada bizim hikayelerimiz var. Dedelerimiz, atalarımız bu topraklarda bu savaşı kazandı. Biz bu savaşı kazanamasaydık bu gün esir olacaktık. Çanakkale bir cephe savaşıdır. Burası bir Kurtuluş Savaşı’dır. Bunu bizim dünyaya anlatmamız lazım. Ama hala bunu yapamadılar. 20 yıldır biz hala yerimizde sayıyoruz. Hatta geriye gidiyoruz. Frig Vadisi’ne çok güzel yatırımlar yapıldı ama Gökmen Bey gittikten sonra orası da öksüz kaldı. Bunu görüyoruz. Bizim bunları ön plana çıkarmamız gerekiyor. Afyon’dan geçen günlük 70-80 bin araç var. Afyonkarahisar eğer bir cazibe merkezi olursa bu araçlar merak için bile olsa Afyonkarahisar’a girer, oraları gezer ve buradan alışveriş eder. Afyonlu esnafımıza da katkı sağlar.” Haber Merkezi