Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AFSÜ’de araştırma projesi sunumları görücüye çıktı

AFSÜ’den bu yıl mezun olan Eczacılık Fakültesi son sınıf öğrencilerinin hazırladığı bilimsel posterler görücüye çıktı. Öğrenciler, lisans eğitimleri boyunca edindikleri bilgiler doğrultusunda öğretim üyelerinin danışmanlığında hazırladıkları bilimsel çalışmalar hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

AFSÜ'den bu yıl mezun

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi son sınıf öğrencilerinin Araştırma Projesi dersi kapsamında hazırladığı projeler görücüye çıktı. Fakülte binasında düzenlenen ve AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un da katıldığı etkinlikte öğrenciler, lisans eğitimleri boyunca edindikleri bilgiler doğrultusunda öğretim üyelerinin danışmanlığında hazırladıkları bilimsel çalışmalar hakkında, sunumlar gerçekleştirdi. Bilimsel posterlerin, sözel sunumu görsel destekle güçlendiren pratik ve etkili bir akademik çalışma olduğunu belirten Prof. Dr. Okumuş, sınırlı zamanda ve görüşme aralığında yapılan bilgilendirici ve interaktif nitelikli sunumların, özellikle akademik kariyer hedefleyen gençler için son derece yararlı bir deneyim olduğunu belirterek öğrencileri ve danışmanlarını kutladı.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

Etkinlikte, Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyelerimiz Doç. Dr. Bülent Kırkan, Doç. Dr. Fatih Göger ve Arş. Gör. Halise Betül Aslan’dan oluşan ‘Araştırma Projesi Poster Sunumu İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu’ tarafından; konu ilginçliği/özgünlüğü, sunum, anlatım, görsellik ve mesajı iletebilme becerisi bakımlarından değerlendirilen üç çalışma ödüllendirildi. Poster birincilik ödülüne, öğrenci Özge Demirel’in, Doç. Dr. Serap Şahin Bölükbaşı danışmanlığında hazırladığı ‘Duloksetin Hidroklorür’ün DU-145 Prostat Kanser Hücreleri Üzerine Sitotoksik Etkisinin Araştırılması’ projesi layık görüldü. Öğrenci Sevde Saliha Tarakcı’nın, Dr. Öğr. Üyesi Ozan Kılıçkaya danışmanlığında hazırladığı ‘YidC İnsertaz Hedefli Halkasal Peptit Tasarımı’ ikincilik ödülü alırken öğrenci Zehra Keçeci’nin, Doç. Dr. Gamze Göger danışmanlığında hazırladığı ‘Cymbopon Nardus L. Rendle -Sitronella- Uçucu Yağının Antibakteriyel Maddeler ile Kombinasyonlarının Araştırılması’ posteri üçüncülük ödülü almaya hak kazandı. Dereceye giren öğrencilere  ödüllerini Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Sarıkürkcü takdim etti.