Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İl Özel İdaresi araç parkına yeni iş makineleri eklendi


 İl Özel İdaresi

İl Özel İdaresi Hizmet binasında yapılan açılış törenine Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Toy, meclis üyeleri, üretimi gerçekleştiren firmanın temsilcileri ve diğer ilgililer katıldı.


Törende konuşan ve her yıl yeni araçlarla hizmet kalitesinin güçlendirildiğini kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimiz ve İl Özel idaremiz adına bu gün sevindirici bir gündür. Bu gün 13 tane ama kısa sürede bir 10 tane daha ilave ile 23 iş makinesinin bir anda hizmete sunulması gerçekten övünülecek bir durumdur. Artık son yıllarda bir anda 5-6 aracı aynı anda alabiliyoruz. Bundan kısa süre önce çöp kamyonları alındı. Yine geçen yıl diğer iş makinalarını aldık. Yani her yıl daha çok iş makinesi alarak özel idaremizi güçlendiriyoruz. Çünkü Özel İdare denince akla; kırsal kalkınma geliyor, tarımsal kalkınma akla geliyor. Yol hizmetleri, su hizmetleri, kültür hizmetleri vb. kısacası ilin her türlü hizmetinin bir tarafında Özel İdare bulunmaktadır. İşte bu hizmetlerin en iyi şekilde verilebilmesi için kırsal kalkınmanın en iyi şekilde sağlanabilmesi için özel idare güçlü olması gerekiyor” dedi.


ÜRETMEK YETMİYOR ÜRETİMİ DAHA FAZLA ALANA YAYMAK GEREKİYOR


Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin Türkiye’de en güçlü özel idarelerden birisi olduğunu vurgulayan Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugüne kadar altyapısı tamamlanmamış hiçbir köyümüz neredeyse yok. Yolları yapılmamış hiçbir köyümüz yok. Ancak bunların kalitesini artırmaya yönelik gayretlerimiz var. Bildiğiniz gibi geçen yıl sıcak asfalt plenti kurduk. O da bu yıl faaliyete başladı. Geçen yıl yine belirli bir oranda köy yolu yaptı. Bu yılda belediyelerimize destekte bulunmaya devam ediyor. Bu uzun vadede Afyonkarahisar’ımızın merkezinden en ücra köyüne kadar alanının daha yaşanılabilir hale getirme yönündeki çalışmalar, Afyonkarahisar’ı daha çok tercih edilir bir şehir haline getirecektir. Bu yatırımlarla üretim daha fazla artacak. Çünkü üretmek yetmiyor üretimi taşımak gerekiyor. Belirli yerlerine ulaştırmak gerekiyor. Bu da işte yaylalarına kadar dağlarına kadar her tarafın yol ile örmek ile mümkün olacaktır. Bu yönüyle de aslında Afyonkarahisar’ın övünülecek bir durumda ama her zaman iyinin daha iyisi güzelin daha güzeli var bizde bunu yapma gayreti içerisindeyiz. Hizmete girecek ilk grupla inşallah kısa sürede de ikinci grupta hizmete girecek bu araçlar, ilimize büyük katkı sağlayacaktır. Böylece her alanda 730.000 yaşayanımıza hizmet etmek gayretimiz bu şekilde göstermiş oluyoruz. Sözlerime son verirken araçların Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olmasını dilerken, emeği geçen herkese de teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Vali Mustafa Tutulmaz ve diğer protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek. 5 adet greyder, 6 adet bekoloder, 1 adet ekskavatör, 1 adet Yükleyici olmak üzere toplam 13 iş makinasını vatandaşların hizmetine sundu. Selçuk