Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

IMF dünyanın en sahtekâr kurumu


 Ürün; “Zor zamanlar

Ürün; “Zor zamanlar da belli olur ülkelerin hazineleri. Biz aslında insanımızla gençlisi, yaşlısı, bayanı, erkeği iftar etmeliyiz” dedi.


“Bizim genlerimizde var biz sadece iyi eğitim alamadığımız için ve içimizdeki insanlığa, Vatana hizmet ateşimiz kor haline gelmiş üzeri küllenmiş. Küllendiği zaman kor çıkıyor ortaya” diyerek sözlerine başlayan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün sözlerine şöyle devam etti; “ Yeter ki imkânlarımız olsun. Gençliği eleştiriyorduk işte gençlik Deist oldu diye. Çok değil daha 4 sene önce 15 Temmuz darbesi yaşadık Ülkemizin gençleri gördünüz. Cumhurbaşkanlığına, Ülkemize sahip çıktı. İlk defa oluyor böyle bir şey. Şimdi bugünde öğrencilerimize gençlerimize imkân verilirse, dezenfektanda yaparlar. Hatay’da Endüstri Meslek Lisesi solunum cihazı yaptı. Endüstri Meslek Lisesi yaptı bunu, özel solunum cihazları yaptılar şuanda tıp sanayide gelişiyor.


TEKNOLOJİNİN SON İMKÂNLARINI KULLANIYORUZ


“ASELSAN Emar makinesi (MR) yaptı. Magnatik resesyonla görüntüleme yapan cihaz ürettik. Yeter ki milletimize imkan verilsin” ifadelerini kullanarak sözlerine devam eden Ürün;” Geçmişten gelen bilgi birikimine, sağlık birikimine ve bugünün modern tıp birikimiyle insana hizmet aşkıyla çalışarak Korona virüs (COVID-19) belasında yeneceğiz. Afyonda da çok başarılıyız, Afyonkarahisar ilimiz iftar edilecek bir yer. En son filyazyonda Türkiye’de dördüncü sıradaydı Afyonkarahisar. İlaç sıkıntımız yok, sağlık hizmet sıkıntımız yok. Afat il Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, 112, Kızılay, karantinada ki vatandaşımızı rahat ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.Korona virüs (COVID-19) dünyanın dengesini değiştirdi artık her şey değişecek, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak bakın değişikler başladı. Türkiye çok hızlı bir şekilde hemen intikal etti eğitim konusunda geri kalmamak için öğrencileri mağdur bırakmadı okullar kapanır kapanmaz uzaktan eğitime başladılar. Bütün eğitim alanlarında aynı durum mevcut ilkokulundan üniversiteye kadar bütün öğrenciler için uzaktan eğitim mevcut bir hal aldı. Bu teknolojinin son imkânlarını kullanıyoruz, Bakanlar kurulu dijital yapıyor, toplantılar dijital yapılıyor, canlı yayında yapılıyor. Uluslararası toplantılar yapılıyor. Siyasi partiler böyle yapmaya başladı. Mesela bizim gençlik kollarımız böyle yapıyorlar toplantılarını. Artık eskisi gibi bir kongre belki eğer bunu çok hızlı yenemezsek bir iki sene yok kongrelerimizi Ak parti olarak iptal ettik biz biliyorsunuz” dedi.


FİZİKİ PARAYA İHTİYAÇ KALMAYACAK


Ürün; “Eğitim var burada ekonomide bankalar biraz daha gelişti. ATM’ye bile dokunmadan para çekebiliyorsun. Karekod diye bir şey var. Karekod dan hiç dokunmadan paranı alabiliyorsun. Kaldı ki fiziki paraya bile gerek kalmayacak. Kaydi olacak paralar. O bölümler çok ayrı. Orada 5G ile bağlantı kuran görüşler var. Bütün ulus devletler korkunç zarar ediyor. Uluslararası kuruluşlar perişan olmuş vaziyetteler. Mesela Avrupa Birliği şu anda bir perişan. Avrupa Birliği’nden ayrılan İngiltere perişan, halkı isyanda. Fransa perişan, halkı isyanda. Yani Avrupa Birliği dağılabilir korona virüsünden dolayı. Bu çok önemli bir durum. Rusya’dan hiç ses çıkmıyor, İran’da tam ne olup bittiğini bilemiyoruz. Tam kayıtlara yansımıyor. Veya dünyanın başka ülkelerinde ne oluyor? Çin mesela bu olayı gizledik diyorlar. Çin Wuhan’ı karantinaya alıyor ama Wuhan’dan uçuşlara izin veriyor. Eğer Wuhan’dan uçuşlara izin verilmese, hava alanını kapatsa belki aynı Sars’ taki gibi  2 de iki, üç ülkede bitirdiler bizlere kadar gelmedi. Wuhan’ı kapatsalardı belki dünyaya yayılmazdı. Ama diyorlar ki bu bir proje, bilerek yaydılar, esas tepkileri Amerika’yı ekonomik olarak zora sokmak” ifadelerini kullandı.


ULUS DEVLETLERİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK İSTENDİ


Ürün sözlerine şöyle devam etti; “Zaten bunun işaretleri de çıktı. IMF dedi ben bu işe para ayırdım. Acil yardım diyor kimseye daha bir kuruş para verdiği yok. IMF dünyanın en sahtekâr kurumu. Daha hiç kimseye acil yardımda bulunduğu yok. Biz istemedik, verecek ülkeleri borçlandıracaklar, ulus devletleri. Şimdi her şey durdu bu devlet bu insanlara vermek zorunda, her devlet. Biz kendi kendimize yetmeye çalışıyoruz. Yardımlaşmaya çalışıyoruz. Kendi öz kaynaklarımızla yetmeye çalışıyoruz. Gerekirse yeni bütçe yapar hükümetimiz, yatırımları durdurur, beri taraflara kaydırır, kendi kendimize yeteriz. IMF ye gitmemeliyiz. Ne diyorlardı hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Ne yapıyor şimdi IMF? ulusları bitirecekler diyorlar ki: Dünya beşten büyüktü şimdi bütün dünyada uluslararası bir federasyon kuralım tek hükümet olsun. Herkesi batıracaklar, herkese para verecekler sonra tek hükümet, dünya hükümeti olacak. Dünya hükümeti, bütçesini IMF kuracak, Birleşmiş Milletlerde dünyada ortak karar alacaklar.  İstedikleri kararı verecekler. Başka bir şey var. Eğer tıp bu işe çare bulamazsa, ölüm oranları bu hızla giderse, aileler ile hükümetler tartışılıyor deniyor, Washington çarpışıyor,  Birbirlerini suçluyorlar şu anda. Amerika Çin’i suçluyor, Çin Amerika’yı suçluyor. Amerika diyor ki: bu Çin virüsü. Çin’de diyor ki: bir yarışma olmuş Amerika’dan 300 tane sporcu gelmiş laboratuardan gelenler varmış Amerikalılar getirdi bize bu virüsü bize diyorlar. Bur başka şey virüsü biliyorlar Sarsın versiyonu zaten. Mutasyona uğratıyorlar, ilacını buldular. Avrupa patent siciline tescil ettirdiler. Biraz daha yayılsın hemen ilacını çıkarıp satacaklar deniliyor. Aşıdan para kazanacak deniliyor. Konuşulan şeyler çok. Ama hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı çok net, çok belli oluyor. Artık milletlerin sırtından sömürgecilik yaparak geçinme dönemi bitti. Bizim Cumhurbaşkanımız bunu söylüyor. Artık her şey değişti” dedi.


BİRBİRLERİNİN ÜRÜNLERİNE EL KOYDULAR


Ürün; “Çekoslovakya’dan giden maskelerle, çeklere  el koyuyor. İtalyanlarınkine Fransız’lar,  İspanyollarınkine Almanlar, Almanlarınkine Amerika büyüdükçe Almanya’nın aldıklarına da Amerika el koyuyor. Çin’den iki katı para veriyor, satıyor. Böyle bir şey var mı? Bu süreçte Türkiye iyi bir planlamayla bütün dostlarına yardım ediyor. Hiç ayrım yapmadan. Ermenistan’a da yardım ediyoruz, İsrail’e de yardım ediyoruz, edeceğiz. İsrail’e dedik ki: sana verdiğimiz kadar Filistin’e vereceğiz. Ses etme Filistin’e geçelim. Onlar yok diyorlar Filistin’e vermeyin bize verin. Vermedik, kaldırmadı İsrail’e uçakları. İsrail’e yardım etme şartımız çok net. İsrail’e ne veriyorsak, bir o kadar da Filistin’e vereceğiz, izin verecekler. Gazze’ye hastaneyi biz kurduk. Bakın Somali’ye hastaneyi biz kurduk, bugün Somali’ye bir uçak dolusu yardımı biz gönderiyoruz. Avrupa’ya yardım gönderirken bir uçak dolusu bu iki, üç ülkeye bölüştürüyoruz. Somali’ye biz iki uçak dolusu gönderiyoruz. Çin Suriye’ye iki koli yardım gönderiyor. 1 buçuk milyarlık Çin, Dünyanın en büyük devleti Çin. Dünyanın başının belası Çin bir oyun daha yapmış” diyerek sözlerine şöyle devam etti.


 


 


 


 


DÜNYAYA YENİ BİR DÜZEN LAZIM


Ürün; “Dünya beşten büyük, yeni bir düzen lazım. Yeni düzenle insanları mutlu etmenin yolu da adalet adaletle bölüşüp üretim hakkaniyetle, dağıtım ve yardımlaşma. Ve tâbi ki ahlaklı yönetim. Hükümetimizin bütün bakanları elbette uzman. Sağlık bakanımız, bütün muhalifler de dahil herkes beğenisini ve takdirini kazandı. İç işleri Bakanımız da çok başarılı, hükümetin diğer bakanları da öyle. Maliye ve Hazine Bakanı şakır şakır para basıyor. Yani şu anda para dağıtıyor, Aile ve sosyal çalışma bakanımız hiç bir müracaatı olmadan önce 2 milyon 100 bin kişiye sonra sonra 2 milyon 300 bin kişiye 4 milyon 400 bin kişiye 1000 er lira para gönderdiler. Yani vakıflar hala para gönderiyor, bu nakit para. Bir de evlerine gidilip de verildi bu para. Tabi biz elden dağıtıyoruz. Amerika’da ne oldu. 1250 dolar veriyor ya hak edenlere Amerika’nın verdiği 1250 doları önce Trump çek yazalım çek benim adıma olsun, çeki ben imzalayayım demiş. O yardımların hepsine bankalar el koymuş. Adamlara bir şey çıkmamış eksi bakiye düşünce hemen alıveriyor banka” diyerek sözlerini tamamladı.


Selçuk Taşkın özel