Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Muhteşem Festi̇val Göle Maya Çalma İle Başladı

SİVRİHİSAR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN VE BU YIL 8’İNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN ULUSLARARASI NASREDDİN HOCA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ’NİN BAŞLANGICINDA GÖLE MAYA ÇALMA ETKİNLİĞİ YAPILDI.

SİVRİHİSAR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN

Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nin başlangıcında Göle Maya Çalma etkinliği yapıldı.

Nasreddin Hoca Mahallesi’nde bulunan göle maya çalınması ile başlayan etkinliklerde, yoğurt yeme yarışmaları gerçekleştirildi. İlçede misafir olan Uluslararası Dans Grupları ise yaptıkları dans şovlarıyla adeta izleyenleri büyülediler. Vatandaşlara ayrıca Nasreddin Hoca Pilavı ve çeşitli ikramlar yapıldı.

“Tüm vatandaşlarımızı medeniyetleri diyarı Sivrihisar’ımıza bekliyoruz”

Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci, “Medeniyetler diyarı Sivrihisar’ımız da en büyük değerlerimizden birisi olan Nasreddin Hocamızı anmak adına düzenlediğimiz Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivalimiz göle maya çalma etkinliği ile başladı. Pazar gününe kadar devam edecek olan festivalimizde bir çok etkinliklerimiz, konserlerimiz olacak. Tüm vatandaşlarımızı medeniyetleri diyarı Sivrihisar’ımıza bekliyoruz” dedi.

Etkinliğe Günyüzü Kaymakamı’nı vekâleten Sivrihisar Kaymakamı Muhammed Raşit Kurt, Sivrihisar Belediye Başkanı Habil Dökmeci, CHP İlçe Başkanı Faruk Ertaş, İlçe Emniyet Müdürü, Bölge Trafik Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve vatandaşlar yer aldı.