Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pehlivanlar bugün Karaadilli Er Meydanı’na çıkıyor

Karaadilli Yağlı Pehlivan Güreşleri bugün yapılacak. Karaadilli er meydanında güreşseverlerin yakından tanıdığı pehlivanlar kol bağlayacak

Karaadilli Yağlı Pehlivan Güreşleri

Tarihi Osmanlı İmparatorluğu dönemine dayanan, 1950’li yıllardan itibaren aralıksız 60 yıl yapıldıktan sonra türlü nedenlerden dolayı ara verilen Karaadilli Yağlı Pehlivan Güreşleri, kaldığı yerden devam etmek üzere yeniden yapılıyor. Bugün saat 10.00’da Karaadilli Spor Sahası’nda başlayacak güreşlere Türkiye’de Kırkpınar başta olmak üzere çeşitli yağlı güreş organizasyonlarında dereceler alan ünlü güreşçiler katılacak.

ÜNLÜ PEHLİVANLAR KARAADİLLİ ER MEYDANINA ÇIKIYOR

Yaklaşık 200 pehlivanın kol bağlayacağı güreşlerde Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Güreşleri’ni 6 kez üst üste kazanıp rekor kırarak 2 defa kemerin ebedi sahibi Orhan Okulu, 662. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde altın kemeri kazanan Yusuf Can Zeybek başta olmak üzere Mustafa Taş, Osman Aynur, Enes Doğan, Mustafa Batu, Hasan Cengiz, Ramazan Bircan, İbrahim Coraman, Ünal Karaman, Recep Çakır, Ali Altun ve diğer boylarda çok sayıda güreşçi Karaadilli er meydanında ter dökecek.

 SAHANIN ÇİMLENDİRİLMESİ VE TRİBÜNLER HAZIR

Geleneksel olarak yapıldığı yıllarda Türkiye’nin İkinci Kırkpınar’ı olarak adlandırılan güreşlerin yeniden ayağa kaldırılmasında Karaadilli Belediye Başkanı Hüseyin Şahin’in önderliğinde bir grup yoğun uğraş verirken, sahanın çimlendirilmesinden tribünlerin onarılmasına kadar imece usulü çalışmalar yapıldı. Spor sahası güreşlere hazır hale getirilirken, seyircilerin konforlu bir ortamda pehlivanları izlemeleri için de her ayrıntı düşünüldü. Oldukça zevki ve çekişmeli karşılaşmaların yapılması beklenen güreşlerin bundan sonraki yıllarda da ara vermeden yapılması çalışmalara şimdiden başlandığı belirtiliyor.