Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ülkemizi daha fazla kalkındırmaya kararlıyız

Eroğlu; “Türkiye, bu zor

Eroğlu; “Türkiye, bu zor süreçten asgari seviyede etkilenmek için gerekli tedbirlerini almaktadır. Bu dönemde her zaman olduğundan daha fazla çalışacak, daha fazla üretecek ve ülkemizi daha fazla kalkındıracağız.”


İlimiz Afyonkarahisar, ülkemizde ziraat ve hayvancılık alanında çok önemli bir yere sahiptir olduğunu belirterek sözlerine başlayan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr Veysel Eroğlu; “Afyonkarahisar’ımızın sahip olduğu bu potansiyeli azami ölçüde devreye almamız gerekmektedir. Çiftçilerimiz daha fazla ekecek, daha fazla üretecek, sanayicimiz aynı şekilde üretimini ve ihracatını arttırmak için daha fazla gayret sarf edecektir. Devletimiz her daim çalışan ve üretenin yanında olmaya devam edecek, gereken bütün destekleri verecektir” dedi.


 SULANAN ALANLAR ARTTI, ÜRETİME BEREKET KATTI


Eroğlu sözlerine şöyle devam etti; “Sulamalar zirai üretimde çok büyük öneme sahiptir. Sulu ziraata geçiş başta tarım sektörüne hizmet sunmakla birlikte diğer sektörlere de itici bir güç olmaktadır. Ziraat ile beraber gübreci, nakliyeci ve işçi olmak üzere ziraata dayalı sanayiye ve hizmet sektörüne de (lojistik, ticaret vs. gibi) önemli katkılar sağlanmıştır. Ziraat bu sektörlerin lokomotifi haline gelmiştir.Biz de Afyonkarahisar’ımızda son 18 yılda muazzam bir sulama hamlesi gerçekleştirdik. Su kaynaklarımızı değerlendirmek için baraj, gölet ve sulama tesisleri inşa ettik. 3,5 milyar TL su ile alakalı yatırım gerçekleştirdik.  40 baraj ve 23 gölet inşa ettik. 10 baraj ve 3 göletin inşaatı devam etmektedir. Ayrıca 21 baraj ve 22 göletin ise plan ve projesi devam etmektedir. İlimizde işletmede, inşaat safhasında ve plan-proje olmak üzere toplam 119 baraj ve gölet işi bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.


9.050 DEKAR ARAZİYİ SULAMADA KULLANACAĞIZ


“Afyonkarahisar’da son 18 yılda inşa ettiğimiz modern kapalı, basınçlı sulama tesisleri ile toplam 605.316 dekar araziyi sulamaya açtık. Sulamaya açtığımız bu alanlar ile çiftçilerimize yıllık 650 milyon TL zirai gelir artışı sağladı” diyerek sözlerine devam eden Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr Veysel Eroğlu; “Afyonkarahisar genelinde inşaatı devam eden sulama tesisleriyle 186.000 dekar arazi daha sulanacaktır. İnşaatı devam eden sulama tesislerinden Çay Selevir Sulaması ile 87.600 dekar arazi, Çobanlar Seyitler Sulaması ile de 31.150 dekar arazi sulanacak olup bu işlerin inşaat çalışmalarında sona gelinmiştir. Suyumuzun her damlasını değerlendirmek gayesiyle atıksu arıtma tesisinde arıtılan suları, Karaaslan ve Nuribey Köylerine ait 9.050 dekar araziyi sulamada kullanacağız. Bu sulama tesisinin inşaatı devam etmektedir.


İL ÖZEL İDARESİNE TAHSİS EDİLDİ


Eroğlu; “İl Özel İdaresi, bu ödeneğin takriben 71 milyon TL’sini kullanarak 240.000 dekar arazide modern kapalı, basınçlı sulama tesisinin inşaatını tamamladı. Bu çalışmalar şu anda İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’ın gayreti ile hızla devam etmektedir. Yeraltı sulamalarını kapalı sisteme çevirerek hem su tasarrufu sağlanmakta hem de enerjiden tasarruf edilmektedir. İlimizi, bölgemizi ve ülkemizi kalkındırmak için her zaman olduğun daha fazla çalışmak durumundayız. Ekilmedik bir karış arazi bırakmadan ülkemizin üretimine ve kalkınmasına daha fazla katkı sunmalıyız. Devletimiz her zaman üretenin yanındadır.Rabbim üretiminizi, kazancınızı bereketli kılsın” diyerek sözlerini tamamladı.HİSAR