Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Niyazi Ertaş

SİYASİ İKTİDARIN ALTERNATİFİ

22 yıldır ülkeyi idare etmeye çalışan iktidar bizim ve politikamızın alternatifi yoktur diyor.

Siyasi iktidarlar icraatları neticeleri ile ölçülür. 22 sene bir siyasi iktidar için kısa sayılmayacak kadar uzun bir süreçtir. Peki, bu süreç içinde ne olmuştur şöyle bir bakalım; siyasi iktidarlar halk için vardır, başarısı da halkın rahatlığıdır. Bir ülkenin halkı ve bugün düne nazaran daha iyiyiz >öyleyse yarın daha iyi olacağız< diye bir yargıya sahipse siyasi iktidarın başarısını gösteren bir gösterge ortada mevcuttur. 22 sene önce halkın ülkenin önünde duran meselelerin ne duruma geldiğine bakarak bir değerlendirme yapalım;

1-köylü, işçi, memur, emekli dul ve yetimler küçük esnaf ve sanatkârların, sanayicilerin önemli bir kısmı halinden şikâyetçidir. Siren enflasyon devlet politikası haline getirilmiş milyonlar pahalılığa ezdirilmiştir.

2- 22 sene önce ülkemin önünde duran büyük meseleler daha da büyümüş çare bulunamaz hale gelmiştir.(Enflasyon büyük boyuta ulaştı, ülke içi ve dış borca battı, işsizlik yüksek sınırlara varmış, gelir dağılımı daha da bozulmuş, ülkenin hakları ne ölçüde korunabilmiş, vergi adaleti kalmamış)

Devletin resmi makamlarına ve şuan ki programlarına baktığımızda görünen budur, şimdi kalkmış iktidar neticenin iyi olduğunu söylüyor iyi buysa kötü nedir? Bu iddianın akılla izanla izahı mümkün değildir. Bakınız Türkiye’nin peşinden koştuğu ne işsizliktir, ne yoksulluktur, ne fukaralıktır, ne pahalılıktır ne de borçtur. İstikrardır, kalkınmadır Türkiye buna muhtaçtır alternatifse; işsize iş, aşsıza aş, hastaya ilaç verecek Türkiye’yi istikrarlı şekilde kalkındıracak siyasi güç Gelecek Partisi ve Kadrolarındadır. Kim olursa olsun ülkeyi bunlardan daha iyi idare eder zira ülkemiz bundan daha kötü bir durumda olamaz.

Yatırımlar dökülmüş

Sanayileşme durmuş

Kalkınma çarptırılmış

Dengesizlik artmış

Devlet sosyal devlet olma vasfını yitirmek üzere

Eğitim sağlık hak getire

El emeği alın teri göz nuru karşılığını alamamış

Milyonlar yoksulluk sınırlarının altında

Alternatif Gelecek Partisi ve Ahmet Davutoğlu’ndadır.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER