Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Mustafa Saka

PLAKA KİME TAKILDI?

Yazı başlığını okuyup da trafikle alakalı düşünen okurlarıma hemen açıklama yapmak istiyorum diye  yazıma başlamak istedim. Afyonspor’u yakından takip eden okurlarımız bu başlığı görünce az çok anlamışlardır diye tahmin ediyorum.

Afyonspor 3-0 deplasman galibiyeti aldığında ilimiz plakası olan 03 rakamını ithafen ‘plakayı taktık’ veya evimizde 3-0’lık skorla kazandığımızda ‘plakayı taktık gönderdik’ diye bir tabir kullanırlar. Pazar günü bunların ikisi de olmadı maalesef. Hiç istemediğimiz bir sonuçla bu sefer bu plakayı rakibimiz Trabzon 1461 ekibi bize uygulamış oldu.

Pazar günü soğuk havada, az sayıdaki seyirci önünde, saha içinde genç yaşlarına rağmen forma ve arma uğruna her türlü fedakarlığı yapmış kadro ve yedek oyuncuları ile hiçbir menfaat gözetmeden mücadele veren memleket çocukları vardı. Maç sonunda alınan 3-0’lık mağlubiyet skorunun bu çocuklarla hiçbir ilgisinin olmadığını açık yüreklilikle söylemek isterim.

Tribünden  bakacak olursak saha içinde her türlü fedakarlığı hiçbir menfaat beklemeden ve görmeden oynayan çocuklar vardı. Sadece tribünlerde ise bu davaya gönül vermiş destekçilerin yanı sıra menfaat için yanındakilerle orada olduğunu ispat etmeye çalışan ilerisi için vaatte bulunan kalabalıklar da vardı onu da göz ardı etmeyelim!.

Ne yazık ki vaatler için geç kalma noktasında bulunulduğu sanırım idrak edilememiş anlaşılan. Vaatçiler hiçbir somut adım atmadan ‘benim işim olursa sizinki de olacak’ havasında maçı seyrettiler.

Asıl konumuza gelecek olursak bu plaka kimlere takıldı biliyor musunuz? Maç  saatinde kaldıkları otelden yürüyerek stada gelen oyunculara, Afyon’un ekmeğini yiyip bir otobüsü çok görenlere takıldı!

Çok sayıda taraftar grubunu misafir ettiğimiz maçlarda Afyon’dan alışveriş eden konuk taraftarlara ticari hizmet veren işletmelere takıldı bu plaka. Seçim dönemlerinde oy isteme adına maçlarda boy gösteren siyasilere takıldı bu plaka. Elimizdeki tek profesyonel anlamda mücadele eden ve tek branştaki takımı yalnız bırakarak yanlış yönetimlerle bu duruma getirenlere takıldı bu plaka!

Ulusal alanda ticari faaliyet gösterip ilin takımına destek vermeyen patronlara takıldı bu plaka! Bu örneklerin ardı arkası kesilmez takdiri siz değerli büyük Afyonspor taraftarına bırakıyorum.

Maç günü tribünden sadece fedakar oyuncu grubu genç çocuklar, gerçek taraftardan başka umursamazlık, vefasızlık yapılarak sahip çıkılamayan takımdan başka hiçbir görüntü alamadım maalesef.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER