Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Kemal Baykara

TUHAF ŞEYLER OLUYOR…

Memlekette tuhaf şeyler oluyor.
Yargıtay 3. Dairesi Anayasa Mahkemesinin kararına uyulmamasına karar veriyor. Kararı veren Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında da Yargıtay Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyor.
“Yüz Yıl Gerideyiz” başlıklı bir yazı yazmıştım gerçekten Yüz Yıl gerideyiz…
Kararlarına uyulması zorunlu olan bir mahkemenin kararına uyulmaması ve karar alanlar hakkında suç duyurusunda bulunulması akıl alır durum değil. İnsanlar artık adaleti nerede arayacaklar bilmiyoruz. Can Atalay kararlarının siyasi olduğunu hepimiz biliyoruz. Suç icat edilerek başarılı bir hukukçudan intikam alındığı kesindir. Maalesef adaletsizlik adaletsizliği doğuruyor.
Yargının ortasına pimi çekilmiş bir bomba bıraktılar bakalım kimin elinde patlayacak.
***
Yerel siyasette de gün geçmiyor ki şaşırtan olaylar olmasın. Anketler üzerinden yorum yapar olduk. Geçen hafta yapılan Ak Parti anketi bir süre sokakta tartışıldı. Bu kadar acemi anketi kim yaptırdı sorusunun cevabı arandı. Olağan şüpheliden kuşkulanıldı. Ama kurumsal bir başvuru olduğu anlaşıldı. Sonuçları da şaşırtıcı iki ankette de Eski İyi Parti Belediye Başkan Adayı birinci çıktı. Afyonkarahisar teşkilatının işi iyice zorlaştı. Zeybeği destekleyenler gurubu, Çobanı’ı destekleyenler gurubu şaşırmış vaziyette. Son sözü tabii ki Erdoğan söyleyecek. Onun verdiği kararı tartışacak bir parti teşkilatı ve seçmeni yok hâlihazırda.
Bu tartışma bitmeden MHP adına bir anket başlatıldı. İlk arananlardan birisiyim sanırım. Kimi aradıysam beni aramadılar haberim yok dedi. Buna ankette ismi geçenlerde dahil. Kişisel dostluğum sebebi ile Kemalettin Yılmaz ve Erdal Sayar’ı aradım ikisi de şaşırdı duruma. Bu konuda beklentisi olmayan kişiler. Beni de şaşırtan ankette ismi geçen Adnan Balcı. Son yıllarda MHP teşkilatını fazla tanımıyorum ama Belediye Başkan Aday Adayı olabilecek duruma gelen kişiyi bilmem lazımdı. Dün birkaç dostumu aradım kimse tanımıyor.
Bu Adnan Balcı Mahmut Koçak stili bir siyasetçi mi göreceğiz. Büyük bir ihtimalle anketi de bu arkadaş yaptırdı. Bakalım daha neler göreceğiz. Takma bir isim çıkarsa buna damı şaşırmayalım…
Memlekette gerçekten tuhaf şeyler oluyor…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER